Motocyklem po wąskiej kładce na wysokości 192 metrów

- Piotr Jędrzejak

W najbliższy weekend w nowozelandzkim Auckland odbędzie się spora impreza supercrossowa SX Open. Pojawi się tam światowa śmietanka supercrossu, a impreza sponsorowana jest przez Monster Energy, a więc nie zabrakło też dobrej reklamy przed zawodami.

Zawodnicy zostali przez Monstera zabrani na skoki bungee, ale także na najwyższy budynek na południowej półkuli – Sky Tower w Auckland. Zawodnicy, z lekka przerażeni, w odpowiednich strojach i uprzężach chodzili po kładce na wysokości 192 metrów. Jednak Taka Higashino, 33-letni stunter z Japonii, przejechał tę kładkę na motocyklu!

Po wszystkim Taka powiedział:
„Za pierwszym razem, w połowie drogi chciałem się rozpłakać, zatrzymać i zeskoczyć.

Widok był onieśmielający. Myślałem sobie 'Mój Boże, nie mogę patrzeć’. W pewnych momentach zerkając na kładkę czułem się, jakbym był we śnie.

Zrobiło się szalenie, gdy zawiał wiatr. Motocykl tracił balans, a lina też stawała się napięta. Wygląda to na łatwe zadanie, ale tak naprawdę było ciężko. Byłem też naprawdę przerażony.”

https://www.youtube.com/watch?v=7of8jCLRMHk

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl