Motocyklem po wąskiej kładce na wysokości 192 metrów
Piotr Jędrzejak
23 listopada 2018

W najbliższy weekend w nowozelandzkim Auckland odbędzie się spora impreza supercrossowa SX Open. Pojawi się tam światowa śmietanka supercrossu, a impreza sponsorowana jest przez Monster Energy, a więc nie zabrakło też dobrej reklamy przed zawodami.

Zawodnicy zostali przez Monstera zabrani na skoki bungee, ale także na najwyższy budynek na południowej półkuli – Sky Tower w Auckland. Zawodnicy, z lekka przerażeni, w odpowiednich strojach i uprzężach chodzili po kładce na wysokości 192 metrów. Jednak Taka Higashino, 33-letni stunter z Japonii, przejechał tę kładkę na motocyklu!

Po wszystkim Taka powiedział:
„Za pierwszym razem, w połowie drogi chciałem się rozpłakać, zatrzymać i zeskoczyć.

Widok był onieśmielający. Myślałem sobie ‚Mój Boże, nie mogę patrzeć’. W pewnych momentach zerkając na kładkę czułem się, jakbym był we śnie.

Zrobiło się szalenie, gdy zawiał wiatr. Motocykl tracił balans, a lina też stawała się napięta. Wygląda to na łatwe zadanie, ale tak naprawdę było ciężko. Byłem też naprawdę przerażony.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły