Crossowy GSX-R1000 z kolcowanymi oponami: 186 km/h na śniegu, przerażające wheelie i slajdy

- Piotr Jędrzejak

Juha Ruokolainen z ekipy Stunt Freaks Team albo jest szalony (i to tak dosłownie), albo nikt mu nie powiedział, że jazda motocyklem po lodzie i śniegu może być niebezpieczna.

Juha jednak jest z Finlandii (i ma na koncie wiele podobnych akcji), więc pierwsza opcja jest chyba bliższa prawdzie. Polubilibyśmy się!

Tym razem ekipa wzięła GSX-Ra 1000 przerobionego na crossa, dołożyła mu kolce w oponach i wręczyła w ręce Juhy. Cel? Sprawdzić „ile to poleci”. W pierwszych sekundach filmu chłopaki naukowo porównują prędkość wyświetlaną przez motocykl i jadący obok samochód. Wygląda na to, że GSX-R z crossowymi kołami jest całkiem precyzyjny – przy ok. 50 km/h w samochodzie, motocykl pokazywał wartość o kilka jednostek niższą. Sprawdźcie co tym razem zrobili ci pozytywnie zakręceni wariaci.

Gixer na śniegu poleciał 186 km/h według wyświetlacza. Fakt, że tylne koło nie miało trakcji i motocyklem miotało na boki jest jeszcze bardziej przerażający. Realna prędkość to zdecydowanie ponad 120 km/h, a to i tak diabelnie szybko jak na panujące warunki. Dlatego Juha jeszcze polatał na kole i trochę poślizgał się pomiędzy belami drzew ułożonymi wzdłuż drogi.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl