MXGP Czech z polskim akcentem

- Eliasz Davidson

Podczas emocjonującego przystanku Mistrzostw Świata w Loket w klasie MX2 zadebiutował Tomasz Wysocki, warunki były ciężkie, a walka w czołówce emocjonująca!

MX2start_MXGP_13_CZ_2015Czeski przystanek na trasie motocrossowych Mistrzostw Świata zawsze dostarcza kibicom i zawodnikom mocnych wrażeń i to nie za sprawą pobłażliwego prawa w kwestii „pewnych substancji”, ale dzięki emocjonującym wyścigom, których w Loket nigdy nie brakuje.

W tym sezonie również nie mogło być inaczej i w ubiegły weekend najwięksi kozacy w offroadowej branży po raz kolejny zafundowali fanom dużą dawkę emocji i masę dobrego ścigania na niezwykle malowniczej trasie położonej na zboczu góry. Matka Natura nie była jednak zbyt łaskawa i całe zawody odbyły się w dosyć ciężkich warunkach.

W tych warunkach przyszło Tomkowi Wysockiemu (jedynemu Polakowi w stawce) Desalle&Febvre_MXGP_13_CZ_2015zadebiutować w klasie małych motocykli MX2. Tomek dopiero co wrócił na motocykl po niedawnej kontuzji, a już zdecydował się na start z najszybszymi 250-tkarzami na świecie. Mimo przewrotek i licznych błędów w obu wyścigach, Wysocki dojechał kolejno na 25. oraz 24. miejscu i z pewnością wyniósł sporo doświadczenia, które miejmy nadzieję zaowocuje wkrótce.

W jego klasie najlepszy okazał się Vallentin Guillod, który dzięki 2 i 1 miejscu zagwarantował sobie miejsce na szczycie „pudła”. Szwajcar FebvreSat_MXGP_13_CZ_2015przez cały weekend szokował wszystkich swoim oryginalnym i niezwykle skutecznym doborem linii przejazdu. Na drugim miejscu zameldował się Pauls Jonass z wynikiem 4-4, a podium dopełnił broniący mistrzowskiego tytułu Jordi Tixier.

Podczas sobotnich kwalifikacji po potężnym upadku zakończył się sezon dla Jeffrey’a Herlingsa. Holender doznał bolesnego przemieszczenia biodra i musiał zrezygnować z dalszej walki o mistrzostwo poddając się operacji. Odpadnięcie Herlingsa, który mimo braku obecności na starcie w Czechach, nadal pozostaje liderem generalki otworzyło drzwi i zaostrzyło apetyty reszty zawodników na triumf w klasie MX2.

Również w klasie MXGP z walki o tytuł odpadł jeden z głównych pretendentów do zwycięstwa – Antonio Cairoli. Lider zespołu Red Bull KTM był zmuszony do zrezygnowania z dalszych startów po tym, jak okazało się, że jego kontuzja pogłębia się z każdym kolejnym startem.

Bez skrupułów wykorzystał to Romain Febvre, który we wspaniałym stylu zdominował oba wyścigi zgarniając swoje piąte już zwycięstwo w tym sezonie. Na drugim miejscu po zaciętej walce zameldował się Evgeni Bobryshew, a trzeci był Clement Desalle.

 

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl