Motocrossowy onboard, który zwali Was z nóg: w pogoni za mistrzem

- Eliasz Davidson

Max Anstie osobiście przekonał się, jak wygląda próba pogoni za Jeffrey’em Herlingsem. I jak smakuje piach spod jego koła.

Jeffrey Herlings jest aktualnie jednym z najszybszych zawodników w motocrossie jeżdżącym na czterosuwowej dwieście pięćdziesiątce. Holender ma na swoim koncie 2 tytuły Mistrza Świata w klasie MX2, a w zeszłym sezonie – mimo kontuzji, które wykluczyły go ze startów podczas czterech rund MXGP – został vice mistrzem. „The Bullet”, czyli „Pocisk”, bo tak nazywają Jeffrey’a znajomi, bezapelacyjnie jest prawdziwym specjalistą od piaszczystych torów, na których bez większych problemów rywalizuje z zawodnikami na większych motocyklach (ale na twardych torach również jest piekielnie szybki).

Nie pierwszy raz przekonał się o tym Max Anstie w Hawkstone Parku podczas Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Motocrossie. Anglik próbował dotrzymać tempa Herlingsowi i jechał pełnym ogniem na granicy swoich możliwości. To wystarczyło żeby zaledwie posmakować piasku spod koła Holendra.

Jeżeli już obejrzycie filmik nagrany z kasku Max’a, pozbieracie szczękę z ziemi i wytrzecie klawiaturę, koniecznie sprawdźcie, jak wyglądały całe zawody w kozackiej produkcji od „Too Fast Media Group”. Zdecydowanie zazdrościmy im profesjonalizmu.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl