I runda EMX: Jamie Law leci zbyt daleko i łamie motocykl w pół

- Piotr Jędrzejak

Jamie wychodzi z tego szczęśliwe, bardzo szczęśliwie!

W weekend 23-24 marca wystartowały Europejskie Mistrzostwa MX. Brytyjski zawodnik Jamie Law przeniósł się na dwusuwy i startował w kategorii MX2T. Tym razem jechał na pożyczonym KTMie, ale przebrał go w Husqvarnę zgodnie z barwami swojego zespołu Apico Husqvarna. Motocykl nie zniósł tego zbyt dobrze…

Geometria główki ramy uległa delikatnej modyfikacji.

Geometria główki ramy uległa delikatnej modyfikacji.

W pierwszym wyścigu Jamie zaliczył świetną, 7. pozycję. Jednak w drugim wyścigu trochę zbyt daleko poleciał na poczwórnym skoku, lądując w płaskie. Jak to ujął komentator: „Jutro o poranku będzie potrzebował świeżych jagódek.”

Lądowanie rzeczywiście było dość twarde. Jamie utrzymał motocykl i bezpiecznie zjechał na pobocze. Miał sporo szczęścia, bo takie wypadki często kończą się poważnymi złamaniami nie tylko ramy. Oczywiście Jamie wyścigu już nie ukończył.

Jak żartobliwie napisał później na swoim Instagramie:
„To był dobry weekend na pełnym ogniu!

Siódmy w pierwszym wyścigu. Wyścig drugi szedł nieźle, ale nowy offset, który wprowadziłem w ramie, był trochę zbyt ambitny – motocykl nie zmieściłby się w te ciasne zakręty.

Zdecydowanie miałem tu sporo szczęścia.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl