Michael Dunlop wystartuje w Pikes Peak, amerykańskim wyścigu do chmur

- Piotr Jędrzejak

Legenda wyścigów drogowych Tourist Trophy wystartuje także w USA, ścigając się z czasem pod górę.

Pikes Peak International Hill Climb jest wyścigiem drogowym prowadzącym pod górę. Wystartował w 1916 roku i od tamtej pory stał się jednym z najbardziej zróżnicowanych, jednodniowych wyścigów motorsportowych. Zawodnicy jadą pojedynczo, ścigają się z czasem, jednocześnie starając się nie wypaść poza asfalt – zamiast pobocza często są tam wysokie klify…

pikes peak

Wyścig Pikes Peak odbywa się na drodze publicznej i już sam start ma miejsce na wysokości 2862 m n.p.m. Zawodnicy pokonują trasę o długości 19,99 km, na której ukrywa się 156 zakrętów, wspinając się o kolejne 1440 metrów. Nie bez powodu nieoficjalna nazwa wydarzenia to „wyścig do chmur”.

Michaela Dunlopa powinniście znać z wyścigów drogowych, szczególnie z TT na Wyspie Man, gdzie Irlandczyk zwyciężał już 18-krotnie.

Dunlop napisał na swoim fanpage:
„Mogę już potwierdzić, że wezmę udział w wyścigu do chmur – Pikes Peak 2019.

W tym wydarzeniu jest 156 zakrętów na 20-kilometrowej trasie prowadzącej wzdłuż klifów i przez szczyty, na wysokość 4300 metrów n.p.m. Jestem podekscytowany, że wezmę w tym udział, cały zespół także nie może się doczekać.”

Michael pojedzie na BMW S1000RR w zespole Wunderlich Motorsport, a dołączy do niego „Rookie roku 2018”, Lucy Glöckner. Jak to zwykle u Michaela, można spodziewać się widowiskowej jazdy – liczy się tylko zwycięstwo.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl