Zobacz kto będzie skakał w Gdańsku na Mistrzostwach Świata FMX!
MotoRmania
13 lutego 2013

Sezon wielkich emocji w Mistrzostwach Świata FMX!

Informacja prasowa

Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – NIGHT of the JUMPs to nie tylko jedna z najdłużej rozgrywanych serii na świecie, ale także jedna z najbardziej prestiżowych. W tym roku zawody odbywać się będą na trzech kontynentach, a Mistrz Świata zostanie wyłoniony po aż szesnastu, okraszonych dodatkowymi atrakcjami, rundach. Na mapie rozgrywek nie brakuje także Polski.

Sezon rozpocznie się już 2. marca w Kownie. Będzie to debiut serii w tym, drugim co do wielkości, litewskim mieście. Tydzień później na dwie rundy zawodnicy zawitają do stolicy Niemiec, Berlina. Natomiast 23 marca mistrzowie motocyklowych ewolucji wrócą do ERGO ARENY na granicy Gdańska i Sopotu. Zarówno przystanek niemiecki, jak i polski udowodni, że kobiety też mają coś do powiedzenia w temacie FMX’u. W Berlinie salto w tył kręcić będzie zawodniczka z Australii – Emma McFerran, a w naszym kraju Iwona Guzowska wykona backflipa razem z jednym z zawodników. Ryzyko takiego wyczynu jest ogromne, ponieważ podczas tandem backflipa podwójnie obciążony motocykl trudniej wykonuje rotację. Nie trzeba więc zaznaczać, że uczestniczenie w nim będzie wymagać od naszej utytułowanej pięściarki, a aktualnie posłanki na Sejm, stalowych nerwów.

Po polskim przystanku zawodnicy walczyć będą o punkty w Szwajcarii (dwie rundy), Rosji (dwie rundy), Brazylii (jedna runda), Chinach (cztery rundy), Ukrainie (jedna runda), Łotwie (jedna runda), aby w grudniu dotrzeć na finałowy przystanek do stolicy Bułgarii – Sofii.

W tym sezonie na liście startowej nie zabraknie bardzo dobrze znanych polskiej publiczności zawodników. I tak swoją obecność i start w ERGO ARENIE potwierdziła czołówka rozgrywek: trzykrotny Mistrz Świata Remi Bizouard (2008, 2009, 2012), Libor Podmol (Mistrz Świata 2010, czterokrotny Wicemistrz Świata), Brice Izzo (Wicemistrz Świata 2010), Jose Miralles (Wicemistrz Świata 2009). Ponadto w Polsce wystąpi David Rinaldo, Maikel Melero, Petr Pilat i Massimo Bianconcini. Wszystkich tych zawodników mieliśmy okazję oglądać w Polsce w 2011 roku. Po raz pierwszy podczas NIGHT of the JUMPs w naszym kraju zobaczymy Hannesa Ackermanna i Dany’ego Torresa.

Torres, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w serii Red Bull X-Fighters oraz medal X Games, po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się na start we wszystkich rundach MŚ. Ze swoimi umiejętnościami i kreatywnością, Dany będzie trudnym przeciwnikiem, co sprawi, że rywalizacja będzie na pewno zacięta i bardzo ekscytująca.

Czasu na zakup biletów pozostało coraz mniej, więc spieszcie się aby zdobyć najlepsze miejsca i nie przeoczyć najbardziej ekscytującego otwarcia sezonu motocyklowego w kraju!

Bilety do nabycia w salonach EMPIK w całym kraju, kasach ERGO ARENY oraz na stronach eBilet, Eventim oraz TicketPro.

Więcej na: www.sportainment.pl
Oficjalny fan page
Wydarzenie na FB

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły