Video z FMX Rockstar Skillz Up – zobacz Artura Puzio w akcji!
MotoRmania
6 czerwca 2013

Zobaczcie najnowsze video prezentujące podniebne wyczyny Artura Puzio podczas Otwartych Mistrzostw Polski w FMX Rockstar Skillz Up 2013!

Informacja prasowa

Na oficjalnych fanpage’ach zawodnika jeżdżącego w barwach klubu WSM Chełmiec, reprezentanta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego można obejrzeć klip przedstawiający esencję wydarzenia. Film zrealizowany przez Kacpra Puzio przedstawia powody ‚zgarnięcia’ przez Artura pierwszego miejsca. Najmłodszy gracz polskiej sceny freestyle w finale pokazał popisowe tricki oraz ewolucje dotychczas nie wykonywane podczas treningów.

Podczas eventu odbywającego się w toruńskiej Motoarenie zaprezentowała się czołówka zawodników z Polski i znakomicie przygotowani reprezentanci z Czech. Jako pierwszy naprzeciw Artura stanął Zdenek Fusek. Jeździec wysokiej klasy, jego siedmioletni staż niesie za sobą ogrom doświadczenia, które jeżdżący od dwóch lat Puzio dopiero gromadzi. Niestety Czech w swój repertuar nie ma wpisanego backflipa, przez co musiał pochylić czoło przed Polakiem.

Frantisek Maca, który był rywalem Artura Puzio w finałowej rundzie, okazał się najtrudniejszym do przeskoczenia zawodnikiem. Jego styl i odwaga obserwowane we wcześniejszych rundach pozwoliły przypuszczać, że nie będzie łatwo. Wymagało to od Barcinianina zdecydowanych zagrań. Tak też się stało.

„Wiedziałem, że aby wygrać muszę pójść na żywioł. W końcu to jedna ze składowych freestyle’u. Nie miałem dużo czasu na zastanowienie się i postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę. Okazało się, że był to AS.”- wyjaśnia Artur.

Ostatnia rywalizacja była bardzo wyrównana. Obaj zawodnicy rozgrzali publiczność pięknymi backflipami, ale na sam koniec zostawili najlepsze. Wszyscy wiedzieli, ze riderzy nie przedstawili jeszcze najmocniejszych argumentów. Sukces! Publiczność oszalała gdy został im zaserwowany pierwszy one hand backflip. Emocje w parku maszyn sięgały zenitu także z powodu przelotnych kłopotów z motocyklem, które pojawiły się podczas pierwszej rundy. To nic! Nawet niedawno przebyta kontuzja kolana, która jeszcze daje o sobie znać, nie powstrzymała młodego zawodnika przed wdrapaniem się na szczyt. Mimo, że Artur podczas przejazdów miał cały czas założoną ortezę stabilizacyjną, nie było widać po nim skrępowania i w świetnym stylu bawił publiczność.

„Dodatkowe elementy ochronne skutecznie potrafią utrudnić swobodę, która jest ogromnie ważna podczas wykonywania tricków. Stabilizator przeszkadzał trochę, gdyż osłabiał mój kontakt z motocyklem, ale nie mogłem sobie pozwolić na odświeżenie jeszcze niewyleczonego całkowicie urazu. Cieszę się, że mimo tego udało mi się stanąć na pierwszym miejscu podium. To dzięki profesjonalnej opiece, którą jestem otoczony.”- powiedział Artur.

Intensywna rehabilitacja połączona z zajęciami na kierunku Wychowanie Fizyczne na UKW, którego Artur jest studentem, dają widoczne efekty i poprawę stanu zdrowia, co zapowiada bardzo emocjonujący sezon w jego wykonaniu. Współpraca z partnerami Ant-Bud, Kapral-Car, Antałex, Elade, Ogio, MaxMedia, wsparcie Gminy Barcin oraz klubu WSM Chełmiec pozwalają na skupienie się na przygotowaniach do nadchodzących imprez. Dzięki ich pomocy ten młody zawodnik może pogodzić wszystkie obowiązki. Treningi, nieustanne przygotowania, wyjazdy, wszystko wymaga wsparcia, także finansowego, bez niego nie byłoby szansy na realizację założeń i kolejne sukcesy. Ponadto mimo napiętego terminarza Artur świetnie odnajduje się w roli ojca. Syn Antoni jest iskrą, która skutecznie napędza zawodnika nawet w najtrudniejszych chwilach.

Klip prezentujący to, co można było zobaczyć i poczuć na Mistrzostwach Polski SKILLZ UP jest przedsmakiem tego, co Artur Puzio chce zaprezentować w tym sezonie. Jak powiedział, nie szczędzi zapału na przygotowania i ten rok będzie obfitował w niespodzianki. Niezależny projekt Sky Fighters i wysokiej rangi imprezy sportowe to tylko niektóre atrakcje z udziałem tego młodego zawodnika, których już niedługo będziecie mogli być świadkami.

Aktualnie Artur będzie miał możliwość treningu i przygotowania się na zgrupowaniu FMX, na które wyjeżdża do ojczyzny swojego ulubionego dania (pizzy), Włoch. Zaraz po tym, już 20.06 wyrusza na emocjonujące tournée do Rosji, gdzie będzie latał na 4-suwie. Więcej szczegółów niebawem.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły