Sky Fighters MX, FMX camp: moto ferie dla każdego w słonecznej Hiszpanii!
MotoRmania
11 lutego 2014

Ferie z crossówką – nawet, jeśli nie masz własnego motocykla? Niezapomniane przeżycia? Ekstremalne przygody i maksymalna dawka adrenaliny oraz trening pod okiem najlepszych zawodników, czyli Sky Fighters MX, FMX camp w słonecznej Hiszpanii!!

Informacja prasowa

Pewnie wielu z Was odczuwa nieodpartą chęć, aby pojeździć motocyklem, kiedy na dworze jest grubo poniżej zera? Niektórzy próbują wkręcać w opony specjalne kolce, inni bez nich starają się utrzymać przez zimę jakikolwiek kontakt z motocyklem. Prawda jest taka, że przez jazdę w tak niskich temperaturach można się tylko niepotrzebnie uszkodzić. Dla wszystkich tych, w których żyłach płynie benzyna a ślizganie na nartach czy sankach nie jest w stanie zastąpić im motocykla, przygotowaliśmy Sky Fighters MX, FMX camp w słonecznej Hiszpanii.

Sky Fighters MX, FMX camp niegdyś Agro-Wolice FMX, MX camp to jedyny w Europie obóz, który łączy w sobie ekstremalne atrakcje z ostrym treningiem techniki jazdy na motocyklu crossowym oraz nauką skoków FMX. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń, w tym roku postanowiliśmy, że pierwsza edycja campu odbędzie się już 14. lutego, potrwa do 3. marca i zostanie przeniesiona do Hiszpańskiego Torrevieja.

Zobaczcie, jak wygląda Camp!

„Torrevieja” to magicznie położony kurort niedaleko Alicante, który jest stworzony do wypoczynku oraz uprawiania motocrossu. Na jednym osiedlu można tutaj spotkać Andre Ville (kilku krotnego zwycięzcę Red Bull X-Fighters), Mistrza Hiszpanii w motocrossie, czy też niezwykle utalentowanych zawodników Monster Energy – braci Meyer. Ponadto znajduje się tutaj 8 zróżnicowanych torów do motocrossu, leżących w odległości 15 kilometrów od Hotelu z basenem przy plaży, w którym zakwaterowani są zawodnicy. Na torach nie zabraknie dużych skoków, jak i technicznych odcinków. Nauczysz się jazdy po piachu, techniki cross country oraz panowania nad motocyklem zarówno w powietrzu jak i na torze, co pozwoli uniknąć wypadków podczas wyścigów i zawodów. W trakcie obozu będą odbywały się również warsztaty nauczające prawidłowej obsługi motocykla, na których zostanie poruszona tematyka przygotowania motocykla do zawodów, regulacji i dopasowania zawieszenia do wagi i wzrostu oraz regulacji zawieszenia zależnie od warunków panujących na torze oraz podłoża (będzie również możliwość profesjonalnego tuningu i serwisu zawieszenia u tunera). Dodatkowo nauczymy Was, jak przeprowadzić rozgrzewkę przed treningiem oraz techniki whipa, a wszystko to będzie połączone z dobrą zabawą i niezliczoną ilością atrakcji dodatkowych. Jazda po Hiszpańskich górach z miejscowym zawodnikiem enduro czy wycieczka na Ibizę to tylko niektóre atrakcje, jakie dla Was przygotowaliśmy.

UWAGA!! Zostały tylko 4 wolne miejsca!

Sky Fighters mają na celu rozwój polskich sportów motorowych i ekstremalnych. Jest to grupa, która daje szanse najbardziej perspektywicznym zawodnikom w Polsce oraz tym, którzy mimo młodego wieku i ogromnego talentu nie są w stanie samodzielnie dostać się na szczyt. Niejednokrotnie stoi za tym trudna sytuacja rodzinna czy też brak pieniędzy na sprzęt. Dzięki Sky Fighters MX, FMX camp każdy z Was może nauczyć się od podstaw lub udoskonalić technikę jazdy motocross, enduro i cross country. Najlepiej radzący sobie zawodnicy będą mieli również okazje nauczyć się skoków z rampy FMX do bezpiecznego basenu z gąbkami pod okiem Artura Puzio, by potem móc wykonywać te ewolucje na ziemne lądowanie.

Ideą campu jest pomoc młodym zawodnikom w starcie kariery FMX czy MX, a przede wszystkim dobra zabawa i spędzenie najlepszych wakacji swojego życia w motocyklowym gronie. Oprócz wspólnych treningów pod okiem Mistrzów Polski, uczestnicy campów odbędą również zajęcia pokazujące jak przygotować profesjonalną ofertę dla sponsorów, czy też jak pracować przeprowadzić z nimi rozmowy.

W roku 2014 przygotowaliśmy dla was 3 turnusy wakacji z motocyklem, z czego pierwszy dzięki uprzejmości i pomocy Pawła Grabowskiego na stałe mieszkającego na półwyspie iberyjskim (wspomoże on przedsięwzięcie logistycznie oraz będzie służył pomocą oraz znajomością języka podczas campu), będzie odbywał się w miejscowości Torrevieja w słonecznej Hiszpanii, a kolejne w Polsce.

Podczas ostatniego turnusu odbędą się również zawody Sky Fighters FMX camp, które będą miały na celu wyłonienie najzdolniejszego uczestnika, który zdobędzie super nagrody ufundowane przez Ogio, MotoX.pl i Elade oraz tygodniowy indywidualny trening pod okiem Mistrza Polski FMX.

Zwycięzca podpisze również kontrakt na udział wraz z grupą Sky Fighters w tour 2015!!!

Sky Fighters MX, FMX camp w Hiszpanii (rezerwacje miejsc do 11.02.2014):
– Termin: 14.02 – 03.03 Rok 2014
– Zakwaterowanie w 3 gwiazdkowym Hotelu z basenem: Cabo Cervera (Torrevieja a La Mata, 03188 Torrevieja)
– Możliwość wypożyczenia motocykla
Więcej informacji: 662 209 824 lub puzioskyfighters@wp.pl

Sky Fighters MX, FMX camp turnus 2 (Wolice koło Bydgoszczy): 21.07 – 27.07 Rok 2014
Sky Fighters MX, FMX camp turnus 3 + Zawody FMX camp: 04.08 – 10.08 Rok 2014
Wydarzenie na Facebooku
Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej puzioskyfighters.pl!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły