Skillz Up Motorsport Fest w Częstochowie odwołany
MotoRmania
20 czerwca 2012

Niestety władze miasta nie wyraziły zgody na organizację imprezy.

Informacja prasowa

W genezę projektu Skillz Up Motorsport Fest wpisany jest nieodłącznie rozwój zarówno sportowy, jak i organizacyjny. W Zielonej Górze podczas 2 rundy tegorocznego cyklu w porównaniu do poprzedniego sezonu zdecydowanie podnieśliśmy poprzeczkę rywalizacji w otwartych mistrzostwach Polski FMX. Ilość dyscyplin towarzyszących wzrosła kilkakrotnie, a poziom rywalizacji interdyscyplinarnej pomiędzy żużlowcami, quadowcami i samochodami rajdowymi, wyścigów Supercross najmłodszych, Speed & Skillz czy pokazy BMX i MTB połączone z muzyką live dały publiczności spory zastrzyk adrenaliny i emocji sportowych.

To uczyniło ze Skillz Up pierwszy tego typu format w Polsce, który w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje możliwości stadionów żużlowych. Na chwilę obecną projekt ten jest jeszcze w fazie rozwoju. Rozmach rośnie wprost proporcjonalnie do zaangażowania sponsorów i partnerów projektu, ale nasze organizacyjne know-how i siła Skillz Up Family, która łączy najlepszych polskich i zagranicznych  pasjonatów motosportów i sportów grawitacyjnych, to wybuchowa mieszanka, która w najbliższych latach będzie Wam dostarczać niesamowitych wrażeń na arenach całego kraju.

Pod koniec 2011 roku zwracaliśmy się o wsparcie w organizacji jednej z imprez tegorocznego cyklu do Miasta Częstochowa. Chcieliśmy, żeby Skillz Up odbyło się, podobnie jak to miało miejsce w Zielonej Górze i będzie miało miejsce w Toruniu 11 sierpnia, na stadionie żużlowym. Niestety odpowiedź władz miasta była negatywna. Alternatywnym miejscem do rozegrania 3 rundy miał być położony na obrzeżach Częstochowy Freestyle Park. Możliwości infrastrukturalne i lokalizacja parku nie pozwalają jednak na przygotowanie wydarzenia, które byłoby porównywalne pod względem organizacyjnym i promocyjnym do rundy zielonogórskiej.

W związku z tym zdecydowaliśmy się odwołać 3 rundę Skillz Up, która miała się odbyć 7 lipca w Częstochowie i przenieść zaangażowanie finansowe i organizacyjne na 4 i 5 (finałową) rundę cyklu. Głęboko wierzymy, że jest to w tym momencie najlepsza decyzja zarówno dla projektu, jak i sponsorów. W założeniach na rok 2012 mieliśmy rozegranie minimum czterech rund i nadal je realizujemy.

W chwili obecnej rozważamy także organizację drugiej w tym sezonie edycji Skillz Up Camp (FMX + MX), który odbyłby się w terminie anulowanej rundy w Częstochowie, czyli w dniach 6-8 lipca 2012.  Więcej informacji wkrótce.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły