Skillz Up Motorsport Fest – II edycja już wkrótce
MotoRmania
5 lipca 2012

Druga edycja festiwalu sportów motorowych już wkrótce!

Informacja prasowa

Przy okazji II rundy Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze odbył się pierwszy ekstremalny turniej interdyscyplinarny. Zawody, w których zmagali się zawodnicy najróżniejszych dyscyplin motorowych zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność, jak i samych uczestników. Dlatego też była to pierwsza, ale nie ostatnia odsłona rywalizacji w takim formacie.

Na zielonogórskim owalu rządzili żużlowcy na motocyklach i quadach oraz kierowcy w samochodach rajdowych. W powietrzu natomiast „czarowali” trickami riderzy na motocyklach, quadach i rowerach. Nie mogło oczywiście zabraknąć też najmłodszych adeptów Motocrossu zacięcie ścigających się przed licznie zgromadzoną publicznością.

Emocji było sporo. Konkurs Freestyle wygrał Zdeněk Fusek przed Arturem Puzio i Ondřejem Zárubą. W konkursach dodatkowych: Best Whip i Speed&Skillz niepodzielnie rządził František Máca. Pierwszy turniej interdyscyplinarny wygrała natomiast drużyna pod wodzą Rafała Dobruckiego. Oto co niektórzy z zawodników mieli do powiedzenia już po rundzie w Zielonej Górze:

František Máca (4 miejsce FMX, 1 miejsce Best Whip, 1 miejsce Speed&Skillz) – „Bardzo się cieszę, że zostaliśmy zaproszeni do Zielonej Góry. Przyjechaliśmy w trójkę ze Zdenkiem i Ondřejem i każdy z nas był myślę tak samo zadowolony. Tor przygotowany przez organizatora był bardzo fajny, dwa spore ziemne lądowania wymagały sporo przygotowań, ale efekt był bardzo dobry. W kwalifikacjach miałem dobry przejazd i ukończyłem je na pierwszym miejscu. Dlatego też nastrój przed finałem, zwłaszcza po wygraniu dodatkowych konkursów, miałem rewelacyjny. Niestety w finale nie wszystko poszło tak jak planowałem i w efekcie zająłem tylko czwarte miejsce. No ale właśnie taki jest ten sport – nieprzewidywalny. Pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było zimno, jednak organizatorzy spisali się na medal. Mogę śmiało powiedzieć, że organizatorzy mogą być z siebie dumni, ponieważ zarówno konkurs, turniej interdyscyplinarny jak i żywiołowe reakcje bardzo licznej publiczności nakręcały nas zawodników, aby dać z siebie wszystko. Z niecierpliwością czekam na kolejne zaproszenie na Skillz Up i jestem szczęśliwy, że mogłem wystartować w Zielonej Górze.”

Artur Puzio (2 miejsce FMX) – „Warunki do startów nie były łatwe, ale niestety w tym sporcie jesteśmy bardzo zależni od pogody. Organizacja zawodów w Zielonej Górze jak zwykle stała na wysokim poziomie, a samo widowisko mogło się podobać. Zmierzenie się z zawodnikami czeskimi było nowym doświadczeniem i cieszę się, że udało mi się wskoczyć na podium. Turniej interdyscyplinarny był czymś zupełnie nowym na polskiej arenie, ale sądząc po entuzjastycznych reakcjach publiczności, taki format rozgrywek bardzo dobrze się sprawdził. My również świetnie się bawiliśmy rywalizując grupowo w tak wielu dyscyplinach, kiedy do samego końca nie było wiadomo, który team wygra.”

Trzecia runda Mistrzostw Polski już 21 lipca w Łagowie, a wielki finał 11 sierpnia w Toruniu. Szczegóły już wkrótce. Ale zanim je podamy zobaczcie co działo się w Zielonej Górze 2 czerwca na Stadionie Falubazu:

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia miasta Zielona Góra oraz sponsorów.

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Partnerzy: PZM, ZASTAL, Falubaz, KUP BILET, ABILET
Sponsorzy wspierający: GO PRO, MARCZENIA DEWELOPER, LIGATURA, VITAMIN-SHOP, Idom, CATERING PALCE LIZAĆ, EAT MY DIRT
Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły