Skillz Up Motoarena w Toruniu: video i wypowiedzi po finale
Piotr Jędrzejak
17 sierpnia 2012

Drugi sezon Skillz Up dobiegł końca…

Informacja prasowa

W porównaniu do zeszłego roku, ten cykl zgodnie z założeniami znacząco różnił się od tego debiutanckiego. Cztery solidne rundy w Kwidzynie, Zielonej Górze, Łagówku i Toruniu, które czasami pomimo przeciwności aury dostarczyły zarówno widzom, jak i zawodnikom wiele emocji. Więcej zawodników, więcej atrakcji, więcej emocji oraz dwie duże interdyscyplinarne imprezy stadionowe, które połączyły miłośników wszelkich dyscyplin moto. Tegoroczny cykl udowodnił również, że wypracowany, rodzimy format zawodów może dostarczać sporej dawki adrenaliny i wielu sportowych wrażeń.

Również po raz drugi seria wyłoniła Mistrza Polski, którym został Artur Puzio. Artur razem z wicemistrzem Marcinem Łukaszczykiem dzięki dzikim kartom zdobytym w MP już 13. października wystartują w Polskim Grand Prix Mistrzostw Świata FMX – NIGHT of the JUMPs. To wielkie wydarzenie ponownie zagości w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot.

Zanim jednak definitywnie zamknięty zostanie rozdział pod tytułem „Skillz Up 2012”, a organizatorzy zajmą się planowaniem kolejnego sezonu rozgrywek, poprosiliśmy zawodników o kilka słów i prezentujemy video z finałowej rundy w Toruniu, które co prawda nie oddaje całej atmosfery jaka panowała 11 sierpnia na Motoarenie, ale stanowi jej świetną namiastkę:

Artur Puzio – Mistrz Polski FMX 2012 – „Jeśli chodzi o rundę w Toruniu to bardzo fajna organizacja, szkoda tylko, że deszcz wszystko utrudnił – zwłaszcza przygotowanie toru. Na szczęście dość liczna publiczność nie zawiodła i dzielnie nam kibicowała. Cieszę się, że poziom zawodów rośnie i że możemy rywalizować z zawodnikami z zagranicy. Ich obecność podnosi nam poprzeczkę i trzeba naprawdę powalczyć, żeby nie zostać w tyle i mieć jakiś wynik. Trochę mi szkoda, że nie udało się wskoczyć na podium Skillz Up, ale już teraz rozpocząłem pracę nad nowymi trickami i myślę, że podczas NIGHT of the JUMPs uda się z rywalami nawiązać walkę. Chciałbym przy okazji podziękować Darkowi Kłopotowi, z którym stanęliśmy do próby bicia rekordu świata oraz wszystkim, którzy sprawili, że atmosfera w Toruniu była niezapomniana.”

Marcin Łukaszczyk – wicemistrz Polski FMX 2012 – „Jako zawodnik chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w Skillz Up. Muszę przyznać, że organizacja w sezonie była bardzo dobra. Jasne, że zdarzały się niedociągnięcia, ale nie rzutowały one na ogólny odbiór imprezy. Oczywiście ja ze swojej strony najlepiej wspominam rundę finałową w Toruniu, gdzie pomimo fatalnej pogody udało się pojechać. Widzowie zgromadzeni w Motoarenie świetnie nas dopingowali do lotów. Myślę również, że nie mamy się czego wstydzić przed zapraszanymi zawodnikami z zagranicy. Mam nadzieję, że Skillz Up powróci w przyszłym roku z jeszcze większą pompą i dawką adrenaliny!”

Frantisek Maca – zwycięzca Skillz Up w Toruniu – „To był mój trzeci występ w cyklu Skillz Up i za każdym razem świetnie się w Polsce bawiłem. W Toruniu, mimo wielu przeciwności, runda była bardzo dobrze przygotowana. Świetna Motoarena, licznie przybyła publiczność, która nie żałowała nam dopingu, to wszystko sprawiło, że atmosfera była rewelacyjna. Szkoda tylko, że deszcz bardzo utrudnił wszystko od strony produkcyjnej i treningowej. Muszę powiedzieć, i tu zgadzamy się ze Zdenkiem i Alesem, że Skillz Up to jak zwykle świetna organizacja i z niecierpliwością czekam na zaproszenie w przyszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza!”

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Miasta Toruń oraz M.O.S.I.R.’u Toruń

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Partnerzy: PZM, NEXT BAR, TORUŃ PLAZA, EBILET.PL, TORBRUK MEDIA, HOSTEL RESTAURACJA – PRZYSTANEK TORUŃ, INTERHANDLER, REAL
Sponsorzy wspierający: GO PRO, KUJAWSKI TRUCK CENTER, EAT MY DIRT
Organizatorzy: SPORTAINMENT.PL, KLUB DAREDEVIL FMX

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły