Skillz Up Cup 2012 – I runda już za tydzień
MotoRmania
17 kwietnia 2012

Weekend mistrzowskich emocji w Kwidzynie!

Informacja prasowa

Zeszłoroczne połączenie Freestyle Motocrossu i Cross Country okazało się strzałem w dziesiątkę, dlatego też i w tym sezonie widzowie zobaczą obie te dyscypliny w Kwidzynie. Loty na motocyklach na wysokości niemal trzeciego piętra oraz najszybsi zawodnicy w kraju sprawią, że miłośnicy mocnych wrażeń, niezależnie od wieku i płci, nie będą rozczarowani. A to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy.

W weekend 28-29 kwietnia zostaną rozegrane III i IV runda Mistrzostw Polski, IV i V runda Pucharu Polski w Cross Country oraz I runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie – Skillz Up. Podobnie jak przed rokiem zawodnicy FMX powalczą w tym sezonie o dzikie karty Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs, a zawody w Kwidzynie są pierwszą okazją do zarobienia cennych punktów do klasyfikacji generalnej. Dodatkowo rozegrane zostaną bardzo widowiskowe konkursy skoku wzwyż na motocyklu oraz na najlepszy Whip, czyli „wyłamanie” motocykla w powietrzu.

Zawodnicy Cross Country startujący zarówno na motocyklach crossowych, jak i quadach ścigać się będą na świetnie przygotowanej trasie przebiegającej w 25% po widowiskowej sekcji motocrossowej. Freestyle Motocross ponownie zajmie miejsce na specjalnie wytyczonym terenie w centrum imprezy. Ponadto odbędą się pokazy dodatkowe, między innymi widowiskowe Destruction Derby. Przez cały dzień publiczności i zawodnikom będzie towarzyszyć muzyka grana na żywo. Nie zabraknie także atrakcji dodatkowych dla najmłodszych widzów. W Kwidzynie zapowiada się weekend zapierających dech w piersiach emocji, nie może was tam zabraknąć!

Harmonogram Mistrzostw Polski FMX – Skillz Up 2012
1 KWIDZYN 28.04
2 ZIELONA GÓRA 26.05
3 CZĘSTOCHOWA – 7.07
4 ŁAGÓW – 21.07
5 TORUŃ – 11.08
Runda Rezerwowa 16.06– wakat

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów.
Sponsorzy napędzający: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Sponsor prezentujący rundy: INTERNATIONAL PAPER
Sponsorzy uzupełniający: ENERGO REMONT, ŻAK, ANDYS, PUS, LESTER , BE&K, ARTLED, GO PRO

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły