Reprezentacja Hiszpanii zdobywa Freestyle Motocross of Nations

- Eliasz Davidson

Jose Miralles, Dany Torres i Maikel Melero zagwarantowali Hiszpanii tytuł FIM Freestyle Of Nations podczas zmagań na Veltins Arenie w Niemczech.

Motocross Narodów to największa impreza, istne offroadowe święto, podczas którego 3-osobowe reprezentacje zmagają się o tytuł Pierwsza edycja Freestyle of Nations 2014 (1)najlepszej reprezentacji. W tym roku w ślad za podobnym, motcrossowym eventem po raz pierwszy w historii odbyły się FMX Of Nations. Veltins Arena w Gelsenkirchen gościła 8 najlepszych krajów zmagających się o tytuł we freestyle motocrossie.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: Freestyle, Maxxis Highest Air, Best Whip, Best Trick, Synchro oraz Race & Style i tak jak w motocrossowej wersji (Motocross of Nations), zespół z najmniejszą liczbą punktów miał zdobyć tytuł Rockwell FIM Freestyle of Nations.

W Niemczech nie mogło zabraknąć niezwykle mocnej reprezentacji USA w składzie Matt Pierwsza edycja Freestyle of Nations 2014 (2)Buyten, Mike Mason oraz Todd Potter, która miała chrapkę na wygraną. Amerykanów czekało ostre starcie z europejskimi drużynami, na czele których stały reprezentacje Hiszpanii, Francji i Czech.

Ostatecznie, dzięki wygranym w Torresa w konkurencji freestyle oraz best trick, triumfie Melero w pierwszej rundzie freestyle’u oraz wspólnym zwycięstwie Danego i Maikela w Race & Style to właśnie reprezentacja Hiszpanii mogła świętować tytuł. Drugie miejsce przypadło Czechom, a podium dopełnili Francuzi. Drużyna USA musiała zadowolić się czwartą pozycją.

Pierwsza edycja Freestyle of Nations 2014 (5)

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądały zawody w Niemczech, koniecznie obejrzyjcie obszerną, 10-minutową powtórkę!

1. Hiszpania: Torres, Melero, Miralles, 16 Punktów
2. Czechy: Podmol, Pilat, Koren 21 Punktów
3. Francja: Rinaldo, Izzo, Rouanet, 22 Punktów
4. USA: Buyten, Mason, Potter, 31 Punktów
5. Australia: Brown, Carroll, Marschall, 32 Punktów
6. Niemcy: H. Ackermann, L. Ackermann, Weis, 34 Punktów
7. Włochy Biancocini, Ferrari, Fini, 37 Punktów
8. Brazylia: Simoes, Flores, Campacci, 42 Punktów

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl