Reprezentacja Hiszpanii zdobywa Freestyle Motocross of Nations
Eliasz Davidson
3 czerwca 2014

Jose Miralles, Dany Torres i Maikel Melero zagwarantowali Hiszpanii tytuł FIM Freestyle Of Nations podczas zmagań na Veltins Arenie w Niemczech.

Motocross Narodów to największa impreza, istne offroadowe święto, podczas którego 3-osobowe reprezentacje zmagają się o tytuł najlepszej reprezentacji. W tym roku w ślad za podobnym, motcrossowym eventem po raz pierwszy w historii odbyły się FMX Of Nations. Veltins Arena w Gelsenkirchen gościła 8 najlepszych krajów zmagających się o tytuł we freestyle motocrossie.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: Freestyle, Maxxis Highest Air, Best Whip, Best Trick, Synchro oraz Race & Style i tak jak w motocrossowej wersji (Motocross of Nations), zespół z najmniejszą liczbą punktów miał zdobyć tytuł Rockwell FIM Freestyle of Nations.

W Niemczech nie mogło zabraknąć niezwykle mocnej reprezentacji USA w składzie Matt Buyten, Mike Mason oraz Todd Potter, która miała chrapkę na wygraną. Amerykanów czekało ostre starcie z europejskimi drużynami, na czele których stały reprezentacje Hiszpanii, Francji i Czech.

Ostatecznie, dzięki wygranym w Torresa w konkurencji freestyle oraz best trick, triumfie Melero w pierwszej rundzie freestyle’u oraz wspólnym zwycięstwie Danego i Maikela w Race & Style to właśnie reprezentacja Hiszpanii mogła świętować tytuł. Drugie miejsce przypadło Czechom, a podium dopełnili Francuzi. Drużyna USA musiała zadowolić się czwartą pozycją.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądały zawody w Niemczech, koniecznie obejrzyjcie obszerną, 10-minutową powtórkę!

1. Hiszpania: Torres, Melero, Miralles, 16 Punktów
2. Czechy: Podmol, Pilat, Koren 21 Punktów
3. Francja: Rinaldo, Izzo, Rouanet, 22 Punktów
4. USA: Buyten, Mason, Potter, 31 Punktów
5. Australia: Brown, Carroll, Marschall, 32 Punktów
6. Niemcy: H. Ackermann, L. Ackermann, Weis, 34 Punktów
7. Włochy Biancocini, Ferrari, Fini, 37 Punktów
8. Brazylia: Simoes, Flores, Campacci, 42 Punktów

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły