RED BULL X-FIGHTERS: WALKA O TYTUŁ NABIERA TEMPA W RPA!

- MotoRmania

Po wyprzedanym do ostatniego miejsca zeszłorocznym debiucie w RPA, 12 września 2015 r. seria Red Bull X-Fighters powróci do Pretorii. O zwycięstwo zawalczą ci sami fenomenalni zawodnicy, którzy latem zmierzyli się w ramach słynnego przystanku w Madrycie.

Sezon 2015 wkracza w decydującą fazę. Szansę na koronę mistrza Światowej Serii wciąż ma aż czterech zawodników, więc emocje z pewnością sięgną zenitu. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem www.redbullxfighters.com i www.redbull.tv.

Najbardziej prestiżowa seria FMX świata drugi rok z rzędu zawita w okolicę majestatycznych Budynków Unii w Pretorii. Freestyle’owa akcja rozegra się na tle słynnego pomnika Nelsona Mandeli, gdzie  w 2014 roku zawody Red Bull X-Fighters zgromadziły imponujący tłum widzów w liczbie 22 tysięcy.

Red Bull X-Fighters Pretoria 2015 (12)
W tym sezonie publiczność może liczyć na jeszcze większe emocje, które dostarczy najlepszy od 15 lat skład zawodników prezentujących nowe, niesamowite triki. Do rozstrzygnięcia tegorocznej rywalizacji pozostały tylko dwa przystanki, więc walka o tytuł mistrza Światowej Serii będzie wyjątkowo zacięta.

Rywalizacja w tym sezonie jest tak wyrównana, że żaden z czterech pretendentów do mistrzowskiego tytułu nie ma szans na przypieczętowanie zwycięstwa w Pretorii, a nawet najmniejszy błąd może wykluczyć każdego z nich z gry. Na szczycie klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie Australijczyk Clinton Moore, który wygrał dwa pierwsze przystanki tegorocznej serii, jednak w Madrycie był dopiero trzeci, przez co jego przewaga nad rywalami skurczyła się do zaledwie kilku punktów. Po piętach depcze mu mistrz Światowej Serii 2013 Tom Pagès z Francji, którego zachwycające przejazdy w hiszpańskiej stolicy zapewniły mu historycznego hat-tricka, składającego się z trzech kolejnych zwycięstw odniesionych na arenie walk byków Las Ventas.

Red Bull X-Fighters Pretoria 2015 (1)

Pierwszą trójkę zamyka reprezentant Nowej Zelandii Levi Sherwood, mistrz świata z 2012 roku, który tak jak Pagès ma szansę zostać drugim zawodnikiem w historii z dwoma tytułami mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters na koncie. Ostatnim członkiem fantastycznej czwórki walczącej o freestyle’ową koronę jest Francuz David Rinaldo, dla którego sezon 2015 jest jak na razie najlepszym w karierze.

Red Bull X-Fighters Pretoria 2015 (4)

Wśród 12 zawodników startujących w RPA znalazło się aż ośmiu zwycięzców zawodów Red Bull X-Fighters: Moore, Pagès i Sherwood, plus Dany Torres (ESP), Rob Adelberg (AUS), Adam Jones (USA), Taka Higashino (JPN) oraz aktualny mistrz Światowej Serii Josh Sheehan (AUS), który potwierdził swoją absolutną dominację w sezonie 2014 właśnie podczas finału w Pretorii. Statystycznie Sheehan nie ma w tym roku szans na kolejny tytuł, jednak rozległy tor przygotowany w Pretorii idealnie pasuje do jego spektakularnego stylu jazdy, a on sam jest jedynym zawodnikiem w stawce z podwójnym backflipem w rękawie, więc może jeszcze stanąć na szczycie podium i ostro namieszać w rankingu.

Red Bull X-Fighters Pretoria 2015 (8)

Po zawodach w Pretorii Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2015 przeniesie się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie 30 października finał sezonu przy promenadzie Corniche w Abu Dhabi wyłoni tegorocznego zwycięzcę.

Klasyfikacja generalna Red Bull X-Fighters 2015: 1. Clinton Moore (AUS) 200 punktów, 2. Tom Pagès (FRA) 180, 3. Levi Sherwood (NZL) 160, 4. David Rinaldo (FRA) 110, 5. Rob Adelberg (AUS) 90, 6. Dany Torres (ESP) 90, 7. Josh Sheehan (AUS) 90, 8. Adam Jones (USA) 70, 9. Rémi Bizouard (FRA) 65, 10. Javier Villegas (CHI) 45

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Transmisję z Red Bull X-Fighters w Pretorii (RPA) będzie można obejrzeć na żywo na stronie redbullxfighters.com oraz za pośrednictwem Red Bull TV 12 września o godzinie 14:00 czasu CET. Z Red Bull TV można korzystać na podłączonych telewizorach, konsolach do gier, urządzeniach mobilnych i innych. Pełną listę urządzeń znajdziesz na about.redbull.tv.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl