Red Bull X-Fighters 2016: tylko 1 runda, zapisy trwają
MotoRmania
19 kwietnia 2016

Legendarne zawody we freestyle motocrossie powracają w nowej odsłonie! 24 czerwca najlepsi na świecie zawodnicy FMX ponownie zgromadzą się na historycznej arenie Plaza de Toros de Las Ventas w Madrycie, aby rozegrać spektakularną i jedyną w tym roku rywalizację spod znaku Red Bull X-Fighters. Wszyscy miłośnicy dyscypliny mają szansę powalczyć o miejsce w nadchodzących zawodach!

informacja prasowa

Tegoroczny sezon przynosi wiele zmian, które nie tylko uatrakcyjnią rywalizację dla zawodników, ale i dla widzów – tych na miejscu i tych przed telewizorami.

Jedną z głównych zmian jest ilość przystanków – w tym roku odbędzie się tylko jeden, który z pewnością zaostrzy rywalizację i podniesie poziom prezentowanych trików. Ponadto zmieniony format dopuszcza do startu nowych zawodników. W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros” – jak nazywa się w Hiszpanii młodych, początkujących toreadorów, którzy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką FMX. „Novilleros” mogą zawalczyć o miejsce w zawodach, wysyłając klip ze swoimi najlepszymi trikami. Pierwszy z nich zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, drugiego debiutanta wybierze komitet sportowy Red Bull X-Fighters.

Aby powalczyć o miejsce w zawodach należy spełnić wszystkie wymogi regulaminowe przewidziane dla Novilleros oraz zgłosić chęć uczestnictwa na oficjalnej stronie w terminie 14 kwietnia – 13 maja. Wśród najważniejszych kryteriów są: wiek – między 16 a 23 rokiem życia, posiadanie licencji zawodniczej FIM, umiejętność wykonywania trików oraz oddawania skoków na motocyklu na wysokość minimum 23 metrów. Osoby spełniające powyższe wymagania mogą zgłosić chęć uczestnictwa poprzez założenie profilu na stronie redbullxfighters.com/novilleros. Warunkiem koniecznym jest dodanie własnego 90 sekundowego filmu ukazującego umiejętności w jeździe FMX.

Pozostali zawodnicy, którzy wystartują w Madrycie to międzynarodowa czołówka dyscypliny: Clinton Moore (Australia), Tom Pagès (Francja), Dany Torres  (Hiszpania), Levi Sherwood (Nowa Zelandia), Maikel Melero (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), Taka Higashino (Japonia), David Rinaldo (Francja), Josh Sheehan (Australia), Adam Jones (USA) oraz Novillero 1, Novillero 2.

Transmisję z Red Bull X-Fighters w Madrycie będzie można obejrzeć na żywo 24 czerwca na: Red Bull TV

Więcej informacji na stronie: redbullxfighters.com

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły