RB X Fighters: Moore pokonuje Pages’a w dramatycznej rozgrywce!
MotoRmania
14 czerwca 2015

Australijczyk Clinton Moore zaliczył drugie z rzędu zwycięstwo w Red Bull X-Fighters World Tour 2015, w wielkim stylu pokonując Francuza Thomasa Pagès na oczach 10-tysięcznego tłumu zgromadzonego w Atenach. Moore, który wygrał także inauguracyjny przystanek w Mexico City, spełnił swój sen nocy letniej i zaprezentował fantastyczny przejazd na największym torze w tym sezonie, zlokalizowanym w sercu kopalni białego marmuru.

W zapierającym dech w piersiach finale w ateńskiej kopalni marmuru Dionysos, który z pewnością zostanie w pamięci wszystkich na bardzo długo, Moore zaliczył bezbłędny przejazd pełen spektakularnych trików i ostatecznie pokonał zwycięzcę serii z 2013 r., Pagès’a. Moore rozgrzał publiczność w Atenach dosłownie do czerwoności, prezentując imponujący arsenał trików, takich jak Bundy, Flair czy Volt, do którego jako pierwszy rider w historii dodał lądowanie bez trzymanki.

Pierwszą trójkę na największym torze tego sezonu zamknął Australijczyk Rob Adelberg, a na czwartym miejscu uplasował się David Rinaldo, dla którego był to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Przed przyjazdem do Aten czułem  ogromną presję i byłem mocno zestresowany – powiedział Moore, dla którego wygrane zawody w Meksyku były zarazem pierwszymi w karierze, w których przeszedł zwycięsko przez ćwierćfinały. Jakoś sobie z tym poradziłem i zaliczyłem triki, które chciałem pokazać. I znowu jestem pierwszy. Jestem w siódmym niebie. To najwspanialszy tor, jaki kiedykolwiek widziałem.

Pagès także zaprezentował w finale znakomity i niezwykle kreatywny przejazd, którego częścią był pierwszy historii Alley-Oop Flair wykonany podczas zawodów. Jednak coś poszło nie tak przy jego popisowym Bike Flipie, przez co zmuszony był zeskoczyć z motocykla w powietrzu i lądować w chmurze marmurowego pyłu. Udało mu się wrócić na maszynę i dokończyć przejazd, jednak to nie wystarczyło, by pokonać Moore’a.

Po inauguracji sezonu w Mexico City oraz przystanku w Atenach, 10 lipca pięcioodcinkowy Red Bull X-Fighters World Tour 2015 przeniesie się do Madrytu (Hiszpania). 12 września najbardziej prestiżowa seria zawodów FMX zawita do Pretorii (RPA), natomiast wielki finał odbędzie się 30 października w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wyniki: 1. Clinton Moore (AUS), 2. Tom Pagès (FRA), 3. Rob Adelberg (AUS), 4. David Rinaldo (FRA), 5. Josh Sheehan (AUS), 6. Dany Torres (ESP), 7. Adam Jones (USA), 8. Levi Sherwood (NZL), 9. Rémi Bizouard (FRA), 10. Javier Villegas (CHL), 11. Nick Franklin (NZL), 12. Chris Meyer (ESP)

Klasyfikacja generalna Red Bull X-Fighters 2015: 1. Moore (100 pkt), 2. Pagès (80), 3. Sherwood (80), 4. Adelberg (65), 5. Rinaldo (55), 6. Torres (55), 7. Bizouard (45), 8. Sheehan (45), 9. Jones (35),
10. Villegas (30)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły