Finał Skillz Up na Motoarenie w Toruniu już w sobotę – harmonogram
MotoRmania
9 sierpnia 2012

Ostatnia, finałowa runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up już za dwa dni!

Informacja prasowa

Zawodnicy na motocyklach, quadach, rowerach i w samochodach rajdowych zawładną owalem i przestrzenią Motoareny. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia idą pełną parą, a widzowie mogą oczekiwać wyśmienitego widowiska.

Budowa toru ziemnego z 2000 ton mieszanki ziemi i piasku rozpoczęła się we wtorek. Kilkadziesiąt ciężarówek zwoziło budulec na lądowania, a maszyny pracowały pełną parą. Wszystko po to, aby w sobotę zawodnicy mieli idealne warunki do pokazania publiczności tego, co potrafią najlepiej, czyli najbardziej odjechanych tricków. Jak najlepszy wynik w zawodach będzie kluczowy, ponieważ właśnie w tą sobotę poznamy i ukoronujemy Mistrza Polski we Freestyle Motocrossie, który otrzyma dziką kartę pozwalająca na start w Mistrzostwach Świata – NIGHT of the JUMPs.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami emocji będzie wiele, a każdy kto wybierze się w sobotę do Motoareny znajdzie coś dla siebie. Na motocyklach crossowych rozegrane zostaną konkursy Freestyle, Rockstar Best Whip i otoMoto Speed&Skillz. Do tego popisy zawodników na rowerach BMX i MTB, Freestyle na quadach i wyścigi supercrossowe najmłodszych adeptów moto. Jakby tego było mało odbędą się także wyścigi interdyscyplinarne pomiędzy zawodnikami na motocyklach żużlowych, quadach żużlowych i w samochodach rajdowych. A jako wisienka na torcie próba bicia rekordu świata w ilości wykręconych mini Flipów!

Skillz Up Motorsport Fest to wydarzenie dla każdego niezależnie od płci i wieku. W Toruniu na widzów czeka spora dawka adrenaliny i wielkie emocje!

HARMONOGRAM ZAWODÓW 11.08.2012

16.00 – 16.45 Pit Party / Pokazy Stuntu
16:30 – Otwarcie bram
17.00 – Rozpoczęcie imprezy – prezentacja zawodników
17.10 – Freestyle Motocross – kwalifikacje (12 zawodników)
17.30 – BMX, MTB + quad Freestyle
17.35 – Wyścig 1 – supercross Young Blood
17.40 – Wyścig 2 – quad speedway vs quad speedway
17.45 – Nascar Show
17.50 – Wyścig 3 – samochód rajdowy vs samochód rajdowy
17.55 – Wyścig 4 – żużel vs żużel
18.00 – OtoMoto Speed’n’Skillz

18:05 – 18:20 Przerwa

18.20 – Rockstar Best Whip
18.25 – Wyścig 5 – quad speedway v.s żużel
18:30 – BMX, MTB SHOW + quad Freestyle
18.35 – Wyścig 6 – Samochód rajdowy v.s żużel
18.45 – Wyścig 7 – quad Speedway v.s samochód rajdowy
18:50 – Miniflip show – próba bicia rekordu świata
18.55 – Freestyle Motocross – finał (6 zawodników)
19.10 – Show niespodzianka
19.20 – Ceremonia wręczenia nagród (sesja autografów)
19.30 – zakończenie

Bilety są jeszcze w sprzedaży na ebilet.pl oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju. Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Miasta Toruń oraz M.O.S.I.R.’u Toruń.

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Partnerzy: PZM, NEXT BAR, TORUŃ PLAZA, EBILET.PL, TORBRUK MEDIA, HOSTEL RESTAURACJA – PRZYSTANEK TORUŃ, INTERHANDLER, REAL
Sponsorzy wspierający: GO PRO, KUJAWSKI TRUCK CENTER, EAT MY DIRT
Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły