Xtreme XL de Lagares 2015: najlepsze momenty z imprezy hard enduro!

- Piotr Jędrzejak

Prolog po wąskich schodach, wyścig nocny oraz okrutnie trudny wyścig główny. Działo się!

Xtreme XL de Lagares to kolejna impreza z kalendarza hard enduro. Rozgrywa się w portugalskim Porto i jeżeli wciąż nie kojarzycie, to jest właśnie ten wyścig, gdy w ramach prologu zawodnicy ścigają się po wąskich, miejskich ścieżkach, po schodach oraz prowizorycznie rozłożonych pomostach. Prolog zwyciężył Alfredo Gomez.

Następna część Xtreme XL de Lagares podzielona jest na dwie części, a czas do klasyfikacji jest łączony. Pierwsza z nich to wyścig nocny. Nie dość, że trasa jest dramatycznie trudna, to jeszcze nic nie widać – jest po prostu ciemno. Jej pokonanie zajęło Gomezowi niespełna 38 minut.

Wyścig główny odbywa się już w dzień, ale poziom trudności przez kolejnych 5 ponad godzin ani na chwilę nie spada. O pozycję lidera walczyli Alfredo Gomez i Ben Hemingway. Gdy Hiszpan zalał swój motocykl na jednej z przeszkód, stracił całe 12 minut. Wtedy na prowadzenie wyszedł Ben – ten również miał pecha, jego opona kompletnie zsunęła się z felgi. Alfredo wrócił do walki i dojechał do mety z łącznym czasem 5h 54m. Jako jedyny pokonał całą trasę, tym samym broniąc swój tytuł sprzed roku.

Był pogrom, zobaczcie sami! A już w ten weekend kolejna impreza hard enduro, Red Bull Sea to Sky.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl