Bądź widoczny na drodze – poznaj technologie jutra stosowane już dziś!

- MotoRmania

Widoczność na drodze to jeden najważniejszych czynników wpływający na bezpieczeństwo motocyklisty. Poza wieloma kampaniami społecznymi prowadzonymi w mediach, sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko motocyklistów, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest bezcenne.

art. sponsorowany

Doskonale wiedzą o tym również producenci odzieży i akcesoriów motocyklowych, którzy starają się co roku ulepszać swoje produkty i wprowadzać innowacyjne rozwiązania poprawiające naszą widoczność. Na przykładzie takich marek jak Macna, Ixon, Shark oraz Puma pokażemy Wam najnowsze technologie zastosowane w produktach dostępnych dziś na naszym rynku.

Zacznijmy od kasku

Shark, jako jeden z czołowych producentów kasków motocyklowych, wprowadził w tym roku nowość, kask Shark Skwal, pierwszy na świecie kask z wbudowanymi diodami LED. Shark od początku stara się przesuwać granice techniczne i prowadzi ciągłe badania nad poprawą bezpieczeństwa i funkcjonalności swoich produktów. Owocem tych prac jest wprowadzenie systemu oświetlenia kasku w technologii LED.

To rozwiązanie  zdecydowanie  zwiększa  widoczność  motocyklisty  dla  innych  użytkowników  ruchu  i  przez  to  podnosi  jego  bezpieczeństwo. Punktów świetlnych zamontowanych z przodu i z tyłu kasku nie sposób nie zauważyć również w ciągu dnia. W  zestawie  z  kaskiem Skwal znajduje  się  przewód  micro USB, który  służy  do  ładowania  akumulatorka  wbudowanego  w  kask. Według  danych  producenta  po  włączeniu  oświetlenia  w  kasku,  może  on  świecić  ciągłym  światłem  do  8  godzin  lub  pulsacyjnym  do  16  godzin. Warto również zaznaczyć, że system LED jak i sposób jego montażu jest w pełni bezpieczny.

„Świecąca” odzież

Najlepszym przykładem będzie holenderska marka Macna, której produkty wyróżnia tak naprawdę wszystko, od jakości użytych materiałów po sposób wykończenia, które są na najwyższym poziomie. Wszystko jest dokładnie przemyślane przez projektantów, aby zapewnić nam wygodę i bezpieczeństwo. A co producent oferuje w ramach poprawienia widoczności na drodze? Zaawansowaną technologię „Night Eye„. Ten patent znajdziecie tylko w odzieży Macna np. w takich modelach jak Jura, Geo 2, Concrete czy Nova, ale z rozszerzeniem „night eye”. Zatopione mikrodrobinki szkła powodują, że materiał w ciągu dnia przybiera neutralny szary kolor, natomiast po zmroku odbija światło nawet z dużej odległości. To idealne rozwiązanie dla osób dbających o własne bezpieczeństwo, jednak nie przepadających za odzieżą z dużą ilością żółtych elementów typu fluo. Macna stosuje również panele Side Eye czy lampkę LED, która jest dodatkowym akcesorium. Kurtki Macna posiadają specjalne mocowania do kamizelki odblaskowej VISION VEST, która jest również patentem tej holenderskiej marki.

Oprócz wymienionego kasku Shark Skwal oraz kurtek Macna Jura (męska) czy Macna Nova (damska) również w rękawicach motocyklowych i butach możemy znaleźć podobne rozwiązania.  Rękawice Ixon Pro Blaze w wersji Fluo poza kolorem, który rzuca się w oczy posiadają panele odblaskowe w okolicach kostek. Trzymając ręce na kierownicy, odblaski będą dobrze widoczne dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Warto też wiedzieć, że rozszerzenie „HP” stosowane w produktach marki Ixon oznacza, że  spełniają one nową normę bezpieczeństwa 89/686/CE dotyczącą Środków Ochrony Indywidualnej.

Jeśli chodzi zaś o buty motocyklowe to model Puma 500 posiada odblask, którego nie widać na pierwszy rzut ok. Wydawać się może, że logo „Puma” to tylko grafitowo-szary emblemat, w praktyce jednak jest to dobrze obijający światło motyw. Rozwiązanie to zastosowano tylko w modelu 500 Gore – Tex.

We wszystkich wymienionych wyżej produktach zastosowano technologie, które mają za zadanie znacznie poprawić naszą widoczność na drodze, a co za tym idzie, również nasze bezpieczeństwo.

Więcej informacji o tych produktach i markach możecie znaleźć na naszej stronie www.intermotors.pl pod numerem telefonu 801 88 20 88 lub pisząc na adres e-mail [email protected]

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl