Tradycyjny start oraz nocny pitstop Hondy w Bol d’Or 24h!

- Piotr Jędrzejak

W poprzedni weekend na francuskim torze Paul Ricard odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Świata Endurance, a Honda ma dla Was kilka wypasionych ujęć.

Uczestniczył w nich jedyny Polak, Paweł Górka. Polski motocyklista był czwartym, rezerwowym zawodnikiem słowackiej ekipy Maco Racing, dosiadając nowej Yamahy R1 podczas treningów wolnych i kwalifikacji, a następnie pomagając zespołowi za kulisami podczas liczącego 24 godziny wyścigu. Po zaciętej walce słowacki team zakończył rywalizację sukcesem; finiszując na trzynastej pozycji w stawce ponad 60 ekip z całego świata.

W wyścigu zwyciężyła ekipa SRC Kawasaki, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca na podium Mistrzostw. Na środkowym stopniu stanęli zawodnicy GMT94 Yamaha. Mistrzami okazali się reprezentanci Suzuki Endurance Racing Team. Fabryczny zespół Hondy zaliczył raczej nieudany sezon, finiszując na 9. miejscu…

Runda Bol d’Or miała odmienić losy Hondy. Ekipa zakwalifikowała się na 4. miejscu, a po starcie wyszli na prowadzenie i przez większość wyścigu walczyli w top 3. Niestety po 20 godzinach, po 537 okrążeniach, zespół Honda Endurance Racing musiał wycofać się ze względu na awarię techniczną… Honda obiecuje poprawę i walkę o prowadzenie w sezonu 2016.

Oczywiście nie do końca udany wyścig nie przeszkodził Hondzie w nagraniu kilku świetnych materiałów filmowych. Mamy dla Was 3 najlepsze.

Tradycyjny start wyścigu z rozbiegu:

Nocny pit stop (co za zorganizowanie!):

Niepowtarzalna, padokowa atmosfera na Bol d’Or:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl