Tradycyjny start oraz nocny pitstop Hondy w Bol d’Or 24h!
Piotr Jędrzejak
30 września 2015

W poprzedni weekend na francuskim torze Paul Ricard odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Świata Endurance, a Honda ma dla Was kilka wypasionych ujęć.

Uczestniczył w nich jedyny Polak, Paweł Górka. Polski motocyklista był czwartym, rezerwowym zawodnikiem słowackiej ekipy Maco Racing, dosiadając nowej Yamahy R1 podczas treningów wolnych i kwalifikacji, a następnie pomagając zespołowi za kulisami podczas liczącego 24 godziny wyścigu. Po zaciętej walce słowacki team zakończył rywalizację sukcesem; finiszując na trzynastej pozycji w stawce ponad 60 ekip z całego świata.

W wyścigu zwyciężyła ekipa SRC Kawasaki, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca na podium Mistrzostw. Na środkowym stopniu stanęli zawodnicy GMT94 Yamaha. Mistrzami okazali się reprezentanci Suzuki Endurance Racing Team. Fabryczny zespół Hondy zaliczył raczej nieudany sezon, finiszując na 9. miejscu…

Runda Bol d’Or miała odmienić losy Hondy. Ekipa zakwalifikowała się na 4. miejscu, a po starcie wyszli na prowadzenie i przez większość wyścigu walczyli w top 3. Niestety po 20 godzinach, po 537 okrążeniach, zespół Honda Endurance Racing musiał wycofać się ze względu na awarię techniczną… Honda obiecuje poprawę i walkę o prowadzenie w sezonu 2016.

Oczywiście nie do końca udany wyścig nie przeszkodził Hondzie w nagraniu kilku świetnych materiałów filmowych. Mamy dla Was 3 najlepsze.

Tradycyjny start wyścigu z rozbiegu:

Nocny pit stop (co za zorganizowanie!):

Niepowtarzalna, padokowa atmosfera na Bol d’Or:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły