Zmiana kół w podróży – poradnik wideo

- Road of Adventure

Jest dla mnie niezwykle ważne, aby móc naprawić podstawowe problemy mechaniczne w moim motocyklu, gdy podróżuję solo. Dlatego większość usług, wymiany opon i napraw wykonuję sama, w tym wymianę łańcucha i kół zębatych, wymianę opon, oleju i filtrów itp.

Czasem zrobię to u lokalnego mechanika, ale przeważnie to ja pracuję z kluczem i zawsze korzystam z okazji, by uczyć się czegoś nowego od wykwalifikowanych ludzi. Oznacza to, że znam swoje narzędzia i znam swój motocykl. Daje mi to pewność, że mogę podróżować sama, wiedząc, że będę w stanie poradzić sobie z większością awarii w środku pustkowia.

Jeżdżę z oponami dętkowymi, ponieważ uważam, że jest to najlepsza opcja dla długich podróży do bardzo odległych miejsc, gdzie wygięta obręcz na kole bezdętkowym byłaby katastrofą. W moim filmie poniżej możesz zobaczyć jak łatwo poradzić sobie z wymianą dętki, w przypadku awarii na drodze.

Obejrzyj wideo poradnik – Zmiana kół w podróży

W filmie możesz zobaczyć jak łatwo poradzić sobie z wymianą dętki w przypadki awarii na drodze.

Autor – Henriette For The Love of Wheels

51 letnia Dunka z Kopenhagi Od prawie 2 lat samotnie podróżuje po całym świecie. Przejechała już ponad 60 tysięcy kilometrów. Jej partnerem w zbrodni jest mały dualsport – Honda CRF250L. W swych podróżach szuka zawsze mniej uczęszczanych szlaków, mało uczęszczanych przełeczy górskich, małych wiosek i jak najbliższego kontaktu z naturą. Najbardziej szczęśliwa jest samotnie, w swoim namiocie spędzając czas pod gwiazdami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl