Jak Rossi zmieniał pozycję na motocyklu MotoGP?

- MotoRmania

Na treningach Motormanii zawsze staramy się wytłumaczyć, że motocykl należy zrozumieć.. Kiedy go rozumiesz, to w zależności od sytuacji układasz ciało tak, aby mu pomóc.

Jeden z naszych ulubionych portali sportowych, crash.net, przygotował to animowane zestawienie różnych pozycji, które w tych samych zakrętach, na przestrzeni wielu lat przyjmował Valentino Rossi. Te różnice w jego pozycji i pracy ciałem mówią nam wszystko o tym jak wiele zależy od konstrukcji motocykla oraz charakterystyki opon. Największe różnice w stylu jazdy przypadają oczywiście na 2-3 ostatnie lata, kiedy styl zaczerpnięty z treningów flat trackowych na ranczu Rossiego idealnie wstrzelił się w najnowsze konstrukcje preferujące błyskawiczny ruch ciałem do wewnątrz motocykla, podnosząc maszynę na wyjściu z zakrętu. Zobaczcie jak to ewoluowało.

https://www.youtube.com/watch?v=mytEiPLTFKc&feature=emb_logo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl