Jak Rossi zmieniał pozycję na motocyklu MotoGP?
MotoRmania
26 kwietnia 2020

Na treningach Motormanii zawsze staramy się wytłumaczyć, że motocykl należy zrozumieć.. Kiedy go rozumiesz, to w zależności od sytuacji układasz ciało tak, aby mu pomóc.

Jeden z naszych ulubionych portali sportowych, crash.net, przygotował to animowane zestawienie różnych pozycji, które w tych samych zakrętach, na przestrzeni wielu lat przyjmował Valentino Rossi. Te różnice w jego pozycji i pracy ciałem mówią nam wszystko o tym jak wiele zależy od konstrukcji motocykla oraz charakterystyki opon. Największe różnice w stylu jazdy przypadają oczywiście na 2-3 ostatnie lata, kiedy styl zaczerpnięty z treningów flat trackowych na ranczu Rossiego idealnie wstrzelił się w najnowsze konstrukcje preferujące błyskawiczny ruch ciałem do wewnątrz motocykla, podnosząc maszynę na wyjściu z zakrętu. Zobaczcie jak to ewoluowało.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły