Valentino Rossi chce zostać w MotoGP do 2021

- Mick

Włoch Valentino Rossi przyznał, że skłania się ku pozostaniu w stawce MotoGP na sezon 2021.

W wideo-wywiadzie opublikowanym na profilu ekipy Monster Energy Yamaha na Facebooku dziewięciokrotny mistrz świata zdradził, że nadal nie brakuje mu motywacji do dalszych startów.

O ile Włoch chciał się przekonać, czy w tym roku nadal będzie konkurencyjny i podjąć decyzję dotyczącą sezonu 2021 po pierwszych pięciu lub sześciu wyścigach, o tyle teraz zdaje sobie sprawę, że nie będzie to możliwe.

„Będę musiał podjąć tę decyzję zanim wrócimy na tor, ale chcę kontynuować starty. Lepiej byłoby przejechać kolejny sezon i dopiero wtedy zakończyć karierę” – powiedział.

Jeśli pozostanie w MotoGP, w przyszłym roku Valentino Rossi wystartuje w barwach wspieranej przez Yamahę ekipy Petronasa, ale otrzyma do swojej dyspozycji pełne, fabryczne wsparcie. Nie jest wykluczone, że jego zespołowym kolegą zostanie myślący po cichu po powrocie do MotoGP Jorge Lorenzo.

Hiszpan jest w bardzo podobnej sytuacji. Kilka tygodni temu Lorenzo zapowiedział, że wystartuje w barwach Yamahy z dziką kartą w Grand Prix Katalonii. Wyścig został jednak przesunięty z powodu pandemii koronawirusa. Nie jest tajemnicą, że miał to być swojego rodzaju sprawdzian konkurencyjności Hiszpana przed ewentualnym powrotem do stawki w 2021 roku.

Wywiad z Valentino Rossim i Maverickiem Vinalesem obejrzycie tutaj:

https://www.facebook.com/yamahamotogp/videos/1386599521550109/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl