Valentino Rossi chce zostać w MotoGP do 2021
Mick
25 kwietnia 2020

Włoch Valentino Rossi przyznał, że skłania się ku pozostaniu w stawce MotoGP na sezon 2021.

W wideo-wywiadzie opublikowanym na profilu ekipy Monster Energy Yamaha na Facebooku dziewięciokrotny mistrz świata zdradził, że nadal nie brakuje mu motywacji do dalszych startów.

O ile Włoch chciał się przekonać, czy w tym roku nadal będzie konkurencyjny i podjąć decyzję dotyczącą sezonu 2021 po pierwszych pięciu lub sześciu wyścigach, o tyle teraz zdaje sobie sprawę, że nie będzie to możliwe.

„Będę musiał podjąć tę decyzję zanim wrócimy na tor, ale chcę kontynuować starty. Lepiej byłoby przejechać kolejny sezon i dopiero wtedy zakończyć karierę” – powiedział.

Jeśli pozostanie w MotoGP, w przyszłym roku Valentino Rossi wystartuje w barwach wspieranej przez Yamahę ekipy Petronasa, ale otrzyma do swojej dyspozycji pełne, fabryczne wsparcie. Nie jest wykluczone, że jego zespołowym kolegą zostanie myślący po cichu po powrocie do MotoGP Jorge Lorenzo.

Hiszpan jest w bardzo podobnej sytuacji. Kilka tygodni temu Lorenzo zapowiedział, że wystartuje w barwach Yamahy z dziką kartą w Grand Prix Katalonii. Wyścig został jednak przesunięty z powodu pandemii koronawirusa. Nie jest tajemnicą, że miał to być swojego rodzaju sprawdzian konkurencyjności Hiszpana przed ewentualnym powrotem do stawki w 2021 roku.

Wywiad z Valentino Rossim i Maverickiem Vinalesem obejrzycie tutaj:

Question Time: Maverick Viñales & Valentino Rossi

Make yourself comfortable because we have a lot of questions for Maverick Viñales and Valentino Rossi VR46 Official to get through 🔥 #MonsterYamaha | #MotoGP | #StayHome | #StaySafe | #DoYourPart

Opublikowany przez Monster Energy Yamaha MotoGP Piątek, 24 kwietnia 2020
Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły