Świetna wiadomość! Tory wyścigowe otwarte od 4 maja
Mick
25 kwietnia 2020

Rząd ogłosił dziś plan powrotu sportu, zakładający już w najbliższym etapie, czyli od 4 maja, otwarcie infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. W jej skład wchodzą nie tylko boiska i orliki, ale także tory wyścigowe.

Od 4 maja z każdego takiego obiektu korzystać będzie mogło maksymalnie sześć osób, a to oznacza powrót „legalnych” treningów i track dayów.

Czy motocyklistów, pit-bike’owców, kierowców samochodów wyścigowych i kartingowców, którzy przecież wyjeżdżają na tor w kaskach, także obowiązywał będzie limit sześciu osób na torze?

W takiej sytuacji organizacja komercyjnych imprez typu track day na dużą skalę wydaje się mało opłacalna, ale kto wie, może coś się jeszcze zmieni. Z drugiej strony dla niewielkich inicjatyw na małych torach to mimo wszystko świetna wiadomość.

Jednocześnie póki co nie ma mowy o szybkim powrocie zawodów i związanych z nimi imprez masowych. To dopiero piąty z etapów powrotu sportu przedstawionych dziś przez rząd, ale póki co nie ma żadnych konkretów jeśli chodzi o ewentualne terminy.

Trzecim etapem powrotu sportu ma być z kolei powrót do treningów w halach, które przecież cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miłośników pit bike’ów, jak i kartingowców.

Czwartym etapem będzie otwarcie siłowni i klubów fitnes, a także możliwość organizowania otwartych imprez sportowych do 50 osób.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły