Świetna wiadomość! Tory wyścigowe otwarte od 4 maja

- Mick

Rząd ogłosił dziś plan powrotu sportu, zakładający już w najbliższym etapie, czyli od 4 maja, otwarcie infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. W jej skład wchodzą nie tylko boiska i orliki, ale także tory wyścigowe.

Od 4 maja z każdego takiego obiektu korzystać będzie mogło maksymalnie sześć osób, a to oznacza powrót „legalnych” treningów i track dayów.

Czy motocyklistów, pit-bike’owców, kierowców samochodów wyścigowych i kartingowców, którzy przecież wyjeżdżają na tor w kaskach, także obowiązywał będzie limit sześciu osób na torze?

W takiej sytuacji organizacja komercyjnych imprez typu track day na dużą skalę wydaje się mało opłacalna, ale kto wie, może coś się jeszcze zmieni. Z drugiej strony dla niewielkich inicjatyw na małych torach to mimo wszystko świetna wiadomość.

Jednocześnie póki co nie ma mowy o szybkim powrocie zawodów i związanych z nimi imprez masowych. To dopiero piąty z etapów powrotu sportu przedstawionych dziś przez rząd, ale póki co nie ma żadnych konkretów jeśli chodzi o ewentualne terminy.

Trzecim etapem powrotu sportu ma być z kolei powrót do treningów w halach, które przecież cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miłośników pit bike’ów, jak i kartingowców.

Czwartym etapem będzie otwarcie siłowni i klubów fitnes, a także możliwość organizowania otwartych imprez sportowych do 50 osób.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl