Włamanie i nieudana próba kradzieży w salonie motocyklowym – policja zdążyła

- Piotr Jędrzejak

Grupa skuterowców próbowała ukraść RSV4 Factory…

Pamiętacie, gdy sześć miesięcy temu pisaliśmy o nieudolnych złodziejach na skuterach, którzy próbowali dokonać kradzieży w salonie Ducati? Tak się składa, że jego właściciel posiada też salon Aprilii, znajdujący się w zasadzie po drugiej stronie ulicy – ten również został zaatakowany!

W nocy z 3 na 4. marca, pod salon podjechało czterech gości na skuterach, tym razem uzbrojonych już nie w młotki i łomy, ale w ręczną piłę tarczową. Nawet z użyciem „ciężkiego sprzętu”, pokonanie przeciwwłamaniowej żaluzji zajęło im aż trzy minuty. Następnie zaczęli siłować się z blokadą na tarczy oraz blokadą w kierownicy Aprilii RSV4 Factory, przy okazji niszcząc wszystkie stojące dookoła motocykle… Policja pojawiła się na tyle szybko, że włamywacze musieli porzucić (niestety dosłownie) motocykle – jednak nie udało się ich schwytać.

Przyglądając się, jak bardzo ekipa włamywaczy jest nierozgarnięta, jesteśmy w stanie zgodzić się, że to ta sama ekipa, która pojawiła się w Ducati pół roku temu…

Pracownik sieci salonów powiedział, że „wciąż próbują, ale wciąż uciekają z niczym” oraz dodał, że zniszczenia na RSV4 zostały zakwalifikowane jako szkoda całkowita. Sierpniowe włamanie do Ducati przyniosło z kolei zniszczenia o wartości 2000 GBP. Śledztwo wciąż jest w toku, więc wszelkie informacje mogą się policji przydać.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl