Chemia motocyklowa SJD ProTech – opinie profesjonalistów!
MotoRmania
28 marca 2013

Na co dzień konkurencja, lecz łączy ich jedno – polska chemia SJD ProTech!

Artykuł sponsorowany

Wybraliśmy kilka punktów serwisowych z różnych marek, miast oraz nawet różnych typów obsługiwanych pojazdów. Przeprowadziliśmy wywiad z osobami, które mają bezpośredni kontakt z produktami chemicznymi i które mogą wydać rzetelną opinię na temat działania produktów SJD. Oceniane były nie tylko produkty stworzone z myślą o motocyklistach i ich maszynach, ale także preparaty samochodowe – w końcu większość motocyklistów posiada też i auta. Przekonajcie się sami, jakie są efekty pracy z SJD:

„My bardzo sceptycznie podchodzimy do nowych technologii. Najpierw testujemy produkty na własnych autach. Srebro do klimatyzacji zaczęliśmy stosować ok. 1,5 roku temu i do tej pory jesteśmy pod wrażeniem jego skuteczności. Poza tym MegaGranat w odróżnieniu od ozonowania pozostawia bardzo przyjemny i długotrwały zapach, co bardzo sobie cenią nasi klienci.” – mówi Gerard Oniszk HONDA Autowest – Warszawa.

„Dla nas mechaników największym ułatwieniem jakie zawdzięczamy SJD jest Odrdzewiacz. Bardzo długo szukaliśmy na rynku produktu, który by naprawdę dział na ciężko odkręcalne połączenia śrubowe, a on jest po prostu rewelacyjny. Powiem szczerze, że nie pamiętam, kiedy ostatnio używaliśmy palnika do jakiejś kłopotliwej śruby. Ma też swoją wadę a mianowicie bardzo specyficzny zapach, ale to przecież ma działać, a nie pachnieć. Jeżeli zaś chodzi o zapach to SJD ma bardzo fajny produkt ze srebrem do klimy. Moim prywatnym zdaniem MegaGranat jest dużo bardziej skuteczniejszy niż ozon, a po aplikacji pozostawia nie tylko wyczyszczoną klimatyzację ale też pachnące wnętrze pojazdu” – mówi Krzysztof Figura, AutoKopex – Katowice.

„O Odrdzewiaczu SJD raczej nie muszę się wypowiadać, chyba wszyscy w branży wiedzą, że to aktualnie numer 1 na rynku. Ze srebra w MegaGranacie również jesteśmy bardzo zadowoleni. Skupiłbym się bardziej na smarze miedziowym i ceramicznym. Mnie osobiście zaskoczyła jakość samego smaru. Widać gołym okiem po aplikacji, jak on się fajnie zachowuje i że wsad jest bardzo wysokiej jakości. Obawiam się, że bije na głowę zachodnich producentów – mówię oczywiście o jakości, a nie cenie” – z uśmiechem mówi Dariusz Piecewicz, VW Szewczyk – Warszawa.

„Ja osobiście jestem mechanikiem, ale także motocyklistą. Na początku zacząłem używać chemii warsztatowej SJD, która się sprawdziła, a teraz jestem na etapie fascynacji ich kosmetykami. Bardzo dużo jeżdżę na motocyklu co niestety kończy się tym, że często niektóre elementy stroju zaczynają brzydko pachnieć, a niestety nie wszystko da się uprać. Wtedy aplikuję specjalny preparat z Nano Srebrem do kasku, rękawic czy też butów i mam święty spokój na długi czas. Bardzo fajny jest też impregnat do odzieży tekstylnej. Wystarczyło, że nałożyłem go tylko na same szwy kurtki i już był efekt – wróciłem do domu suchy po jeździe w czasie deszczu” – mówi Artur Pabis, AP MOTO – Katowice.

„Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tych produktów, o których mówili moi poprzednicy. Ja jeszcze zwróciłbym uwagę na specjalne dysze tych produktów. Większość z nich ma zamontowane dysze 360 stopni co powoduje, że można nimi psikać pod dowolnym kątem – nawet „do góry nogami” Bardzo ułatwia to pracę w trudno dostępnych miejscach – można coś umyć mocnym odtłuszczaczem czy przesmarować którymś ze smarów, trzymając pojemnik w dowolnej pozycji” – mówi Marek Smoliński, Serwis centralny InterScooters – Przasnysz.

„Używamy z zadowoleniem całą gamę tych produktów. Smar do łańcucha bardzo mocno do niego przywiera, nie brudzi błotnika i pozostawia białe zabezpieczenie teflonowe. Osobiście chciałbym zwrócić uwagę na ich specjalny zmywacz do łańcucha. Większość mechaników i motocyklistów robi duży błąd czyszcząc łańcuch jakimiś benzynami ekstrakcyjnymi czy zwykłymi zmywaczami do hamulców co powoduje, że o- ringi , które są wewnątrz łańcucha po prostu zwiększają swoją objętość i puchną. Efekt jest taki, że nie tylko się szybciej zużywają ale i tracą właściwości uszczelniające. SJD ma specjalny zmywacz do łańcuchów, który bardzo fajnie go czyści, ale też nie reaguje chemicznie z gumowymi elementami łańcucha” – mówi Mariusz Liebersbach, MV AGUSTA Booster – Katowice.

„Oczywiście bez Odrdzewiacza SJD ciężko by nam się dziś pracowało, ale to nie tylko jedyny fajny ich produkt. Ciekawy jest suchy smar teflonowy PTFE, który dobrze smaruje wszystkie precyzyjne elementy, a co najważniejsze nie przywiera do siebie żadnych zanieczyszczeń. Kiedyś używaliśmy zwykłego białego smaru, ale efekt był taki, że na wszystkim co było smarowane, zaraz robiły się otoczki z kurzu i brudu. Jednak największe wrażenie zrobił na mnie zmywacz do przepustnic i gaźników – to ciśnienie, które oni uzyskali w zwykłym aerozolu jest niesamowite – po prostu przy aplikacji aż odrzuca rękę. To powoduje, że nie tylko korzystamy z chemicznych właściwości tego produktu, ale też z ciśnienia” – mówi Mariusz Romanowski, HONDA Motocyklowe Centrum Serwisowe – Warszawa.

„Bardzo miło nam słyszeć takie opinie. Staramy się tworzyć produkty najwyższej jakości, stosując ciekawe innowacyjne rozwiązania i utrzymując bardzo przystępną cenę. Patrząc na nagrody i opinie mechaników, chyba nam się to udaje. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że produkt jest całkowicie tworzony w naszym kraju. Sam zakład produkcyjny to ok. 300 osób, dodając do tego na szybko dystrybucję i transport okazuje się, że kupując produkt SJD ProTech dajecie Państwo pracę 500 Polakom, którzy płacą podatki w Polsce i wzmacniają naszą gospodarkę. Kupując produkty zachodnie, niestety pieniądze wypływają z kraju. Tak działają największe gospodarki świata – niemiecka, japońska, czy amerykańska. Jeżeli Japończyk ma do wyboru 2 produkty tej samej jakości, to wybierze rodzimy produkt, w naszym kraju niestety jeszcze to tak nie działa, ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni. Biorąc jeszcze pod uwagę konkurencyjne ceny produktów SJD ProTech, jestem nawet tego pewien.” – Dominik Szymankiewicz, Dyrektor Handlowy SJD ProTech

Jeżeli chcesz zobaczyć produkty SJD na żywo, porozmawiać albo zapytać o ich właściwości, zapraszamy na stoisko SJD ProTech na targach motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu, które odbywają się w dniach 4-7. kwietnia. Zachęcamy też do obejrzenia prezentacji produktów z motocyklowej serii produktów SJD Seria ProTech MOTO – jak działają, jakie mają właściwości oraz jak je aplikować?

Smar do łańcucha:

Impregnat do skóry:

Impregnat do odzieży tekstylnej:

Aktywna piana do szyb i owiewek:

Srebro w sprayu – odświeżacz do kasków rękawic:

Wosk do motocykli:

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły