Brytyjski motocyklista atakuje kierowcę, rozbija szybę, dostaje 3 tygodnie więzienia

- Piotr Jędrzejak

Czy w tym przypadku rzeczywiście koniecznie było atakowanie kierowcy i rozbijanie szyby? Nie wydaje nam się…

Sytuacja miała miejsce 16. listopada 2013 roku w Singapurze, jednak wyrok sądu zapadł dopiero kilka dni temu. Konflikt dotyczy motocyklisty, 33-letniego Brytyjczyka, regionalnego dyrektora firmy rekrutującej, Jamesa George’a Palina oraz kierowcy samochodu, 42-letniego Singapurczyka, pana Chiang Pak Chien.

Jak za chwilę obejrzycie na kamerce samochodu, po zapaleniu się na skrzyżowaniu zielonego światła, motocyklista nie ruszył od razu, a więc kierowca postanowił go wyprzedzić. Obstawiamy, że to nie za bardzo spodobało się Jamesowi – mijając samochód zawadził o jego zderzak i pojechał dalej. Chiang go dogonił, a wtedy motocyklista w trakcie jazdy uderzył samochód z pięści i po chwili zatrzymał się przed jego maską wymuszając dość ostre hamowanie. Następnie James zszedł z motocykla, pięścią wybił szybę samochodu, nieśpiesznie się pozbierał i odjechał.

Odłamki szyby wleciały do samochodu, a w efekcie tego, Chiang i jego żona doznali skaleczeń na twarzy, szyi, ramionach i nogach. Ponadto, według raportu psychologa, żona Chianga ma teraz zaburzenie związane ze stresem i niepokojem – omija drogę, na której doszło do zdarzenia oraz dostaje palpitacji i odczuwa stres gdy widzi „agresywnie wyglądających motocyklistów”

Prawnik Jamesa twierdzi, że do pierwszej stłuczki (zderzak) doszło z winy kierowcy samochodu. James ponadto żałuje swojej reakcji oraz zaoferował małżeństwu pokrycie strat związanych z samochodem oraz wydatkami medycznymi. Państwo Chien odrzucili tę propozycję.

Sąd zawyrokował, że reakcja Jamesa była totalnie nieodpowiednia i przesadna oraz zgodził się z oskarżycielem, że James powinien trafić za kratki. James został skazany na 3 tygodnie więzienia, jednak wyszedł za kaucją 15 000 dolarów oraz będzie się odwoływał.

Wiadomo, konflikty na drodze nie należą do rzadkości, ale nie wydaje nam się, aby w tym przypadku atak na kierowcę samochodu i wybijanie szyby było koniecznie… Jak Wy uważacie?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl