Teaser: Ducati Streetfighter V4 zadebiutuje 13 czerwca na Pikes Peak
Piotr Jędrzejak
7 czerwca 2019

Nie jest żadną tajemnicą, że Ducati pracuje nad dzikim nakedem dzielącym platformę i silnik z dzikim sportem, Panigale V4. Zapowiedzi na temat Streetfightera V4 widzieliśmy już nie raz, szef Ducati puścił oczko, a niedawno motocykl przyłapano na torze.

Teraz Ducati oficjalnie puszcza pierwszą parę z ust. Włosi udostępnili w czwartek krótki film, na którym nie widać zupełnie nic, poza częściowym malowaniem motocykla. Jest też dźwięk silnika, niezaprzeczalnie V4. Pojawia się hasło „rękawica zostanie rzucona na Pikes Peak”. Więcej dowiemy się 13 czerwca – akurat tego dnia odbędą się testy przed Wyścigiem Do Chmur.

Jeżeli to nie jest zapowiedź nowego Streetfightera V4, to odłączamy internet i wyjeżdżamy na stałe w Bieszczady. Pikes Peak jest dla Ducati ważnym wydarzeniem. Odnieśli tam sporo sukcesów, udowadniając sportową przydatność Multistrady – stąd też wersja Multistrada Pikes Peak.

Wydaje nam się, że nie należy spodziewać się pełnej premiery motocykla. Obstawiamy, że pełne specyfikacje i wszystkie szczegóły poznamy dopiero na Eicmie w Mediolanie. Na Pikes Peak zobaczymy tylko, jak wygląda Streetfighter V4 i zaostrzymy sobie na niego zęby. Nie zdziwimy się, jeżeli powstanie w kilku odmianach: zwykłej, S oraz Pikes Peak. Jeszcze kilka dni!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły