WorldSBK – Rea ukarany za zderzenie z Lowesem w Jerez

- Mick

Podczas gdy Alvaro Bautista wygrał sobotni wyścig World Superbike w Jerez, za jego plecami zrobiło się bardzo nieprzyjemnie…

Choć w kwalifikacjach obrońca tytułu Jonathan Rea pokonał lidera tabeli o zaledwie 0,036 sekundy, to jednak w wyścigu Bautista znów nie miał sobie równych, mijając linię mety z przewagą siedmiu sekund nad Michaelem van der Markiem. Zespołowy kolega Holendra, Alex Lowes walczył z kolei z Reą o najniższy stopień podium i był na dobrej drodze, aby dowieźć do mety trzecie miejsce.

Zawodnik Kawasaki zbyt optymistycznie zaatakował jednak w ostatnim zakręcie, uderzając w Yamahę z numerem 22 i wysyłając Anglika na deski. Co prawda po wszystkim Rea próbował przepraszać, ale atmosfera, szczególnie w garażu Yamahy, była wręcz elektryzująca.

Sędziowie także nie mieli wątpliwości i gdy opadł kurz nałożyli na czterokrotnego mistrza świata aż dwie kary. Po pierwsze Rea stracił sobotnie podium i spadł na czwarte miejsce, za Marco Melandriego. Po drugie jutro Irlandczyk będzie startował z końca stawki. Nie ułatwi mu to próby dotrzymania kroku startującemu przed własnymi kibicami Bautiście.

Weekend na kolejnym nowym dla niego torze zakończył się przedwcześnie dla Daniela Blina, który w sobotnim „wyścigu ostatniej szansy” jechał co prawda w czołowej grupie, ale padł ofiarą zderzenia na trzy kółka przed metą.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl