Tak! Stało się! Zdjęcia szpiegowskie potwierdzają istnienie projektu Ducati V4 w nakedzie!

Plotki na temat Streetfightera V4 słyszeliśmy od dawna. Nawet szef Ducati puścił sugestywne oczko. Oficjalnie Ducati jednak niczego nie potwierdza. Aż w końcu pojawiły się te zdjęcia…

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (2)

Nie wiemy jaki to dokładnie tor. Zdjęcia z kolei wyglądają, jakby były robione kartoflem na maksymalnym zbliżeniu. A jednak w tym nakedzie nie da się nie dostrzec charakterystycznych linii Ducati.

Wygląda na to, że tylna sekcja pochodzi niemalże wprost z  Panigale V4 i to dobrze. Jeżeli wzrok nas nie myli, układ wydechowy także kończy się pod silnikiem. Z przodu do kierownicy przymocowany został mały element łączący w sobie lampę i mikro-owiewkę.

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (1)

Silnik najprawdopodobniej będzie tą samą jednostką V4 o pojemności 1103 ccm. Moc maksymalna w porównaniu do superbika (214 KM) spadnie pewnie do poziomu 180-190 KM, jednak dostępna będzie w szerszym i niższym zakresie.

Jeżeli przynajmniej raz w życiu zerkałeś do katalogu Ducati, to tak jak my jesteś pewien, że Streetfighter V4 pojawi się w przynajmniej dwóch wersjach różniących się wyposażeniem, hamulcami, zawieszeniem itp. Spodziewamy się, że premiera nastąpi na targach EICMA już za pół roku.

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (3)