Ducati Streetfighter V4 przyłapany na testach torowych!

- Piotr Jędrzejak

Tak! Stało się! Zdjęcia szpiegowskie potwierdzają istnienie projektu Ducati V4 w nakedzie!

Plotki na temat Streetfightera V4 słyszeliśmy od dawna. Nawet szef Ducati puścił sugestywne oczko. Oficjalnie Ducati jednak niczego nie potwierdza. Aż w końcu pojawiły się te zdjęcia…

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (2)

Nie wiemy jaki to dokładnie tor. Zdjęcia z kolei wyglądają, jakby były robione kartoflem na maksymalnym zbliżeniu. A jednak w tym nakedzie nie da się nie dostrzec charakterystycznych linii Ducati.

Wygląda na to, że tylna sekcja pochodzi niemalże wprost z  Panigale V4 i to dobrze. Jeżeli wzrok nas nie myli, układ wydechowy także kończy się pod silnikiem. Z przodu do kierownicy przymocowany został mały element łączący w sobie lampę i mikro-owiewkę.

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (1)

Silnik najprawdopodobniej będzie tą samą jednostką V4 o pojemności 1103 ccm. Moc maksymalna w porównaniu do superbika (214 KM) spadnie pewnie do poziomu 180-190 KM, jednak dostępna będzie w szerszym i niższym zakresie.

Jeżeli przynajmniej raz w życiu zerkałeś do katalogu Ducati, to tak jak my jesteś pewien, że Streetfighter V4 pojawi się w przynajmniej dwóch wersjach różniących się wyposażeniem, hamulcami, zawieszeniem itp. Spodziewamy się, że premiera nastąpi na targach EICMA już za pół roku.

Ducati Streetfighter V4 2020 zdjecia szpiegowskie na torze (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl