Czyżby to zdjęcie szpiegowskie nowego Suzuki DR Big 2020?
Piotr Jędrzejak
24 kwietnia 2019

Zakamuflowane motocykle zostały przyłapane gdzieś we Francji.

Plotki na temat wskrzeszenia legendarnego Suzuki DR Big sięgają kilku lat wstecz. Scenariusz ten nabrał kolorów w lutym tego roku, gdy hiszpański magazyn TrailRidersMag.com donosił o plotkach prosto z Japonii na temat DR Big.

Teraz wygląda na to, że plotki się potwierdziły.

Francuska redakcja Road Trip Magazine opublikowała zdjęcie szpiegowskie dwóch motocykli. Są ubrane w kamuflaż, ale wprawne oko nie będzie miało problemu z rozpoznaniem szczegółów.

Na pewno mamy tu do czynienia z litrowym silnikiem V-Twin, który swoje korzenie ma już dwie dekady temu (liczymy jednak, że Suzuki trochę go unowocześniło). Widzimy także spory prześwit i duży skok zawieszenia. Nie da się także nie zwrócić uwagi na wizualne podobieństwo z oryginalnym DR Big – zupełnie jak w przypadku niedawnego wskrzeszenia modelu Suzuki Katana.

Średnie lub lżejsze motocykle turystyczno-endurowe są ostatnio niezwykle popularne. Przykłady to chociażby Honda Africa Twin, odnoszący sukcesy KTM 790 Adventure R, czy gorąco wyczekiwana Yamaha Tenere 700. Czy Suzuki zdoła spełnić wysokie wymagania? Mamy nadzieję, że przekonamy się już na wystawach motocyklowych pod koniec tego roku.

Zdjęcie opublikowane przez Road Trip Magazine.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły