Suzuki Katana 2019: ostre połączenie [dane, film, zdjęcia]

- Piotr Jędrzejak

Na niemieckich targach Intermot, Suzuki pokazało tak naprawdę tylko jedną, ale za to poważną i zapowiadaną już od dawna nowość: Suzuki Katana.

Oficjalne materiały promocyjne na temat tego motocykla zawierają w sobie sporo informacji na temat historii i tradycji Japonii, ale tego Wam oszczędzimy (chętnych odsyłamy na oficjalną stronę). Skupmy się na najważniejszym.

Suzuki Katana (o alfanumerycznej nazwie GSX-S1000S) jest jasnym nawiązaniem do modelu GSX1100 Katana zaprezentowanego w 1981 roku. Nowy model ma podobny dziób, kwadratowy reflektor LED oraz linie, które są nie do podrobienia. Zresztą spójrzcie na ten motocykl – obok niego nie będzie się dało przejść obojętnie. Czcionka Suzuki na zbiorniku pochodzi sprzed 37 lat! Gdybyście chcieli dodać jeszcze więcej stylu (lub kiczu), w opcji można zamówić zaciski malowane na czerwono. Po prostu obejrzyjcie ten motocykl. Nam się podoba, a Wam?

Silnik Katany pochodzi z GSX-Ra 1000 z lat 2005-2008, czyli jest to jednostka niemalże identyczna z tą, która pracuje w aktualnym, litrowym nakedzie GSX-S1000. To niewątpliwa zaleta. W przypadku Katany wygładzono reakcję na ruch manetką gazu. Katana ma stanowić wyjątkowe ostre połączenie motocykla mocnego, precyzyjnego i wygodnego. Osiągi to 150 KM oraz 108 Nm.

Suzuki GSX-S1000S Katana 2019 (10)

Na pokładzie jest 3-stopniowa kontrola trakcji oraz zegary LCD zapożyczone z GSX-R1000. Oświetlenie to w pełni technologia LED, a kwadratowy, dwupoziomowy reflektor przedni skradł nasze serce.

Suzuki GSX-S1000S Katana 2019 (13)

Dane techniczne nie zdradzają jeszcze wszystkiego, ale wiemy, że przedni widelec to KYB USD o średnicy 43 mm z pełną regulacją. Na hamulce składają się m.in. radialne zaciski Brembo i tarcze 310 mm, a także ABS od Boscha. Motocykl waży 215 kg z paliwem. Sam zbiornik mieści jedynie 12 litrów benzyny, ale może to i dobrze – z Katany będzie trzeba częściej schodzić, żeby podziwiać ją z zewnątrz.

Suzuki Katana pojawi się w salonach na wiosnę 2019. Kolor dowolny, o ile będzie to srebrny „Metallic Mystic Silver”. Cena nie jest jeszcze znana.

Suzuki GSX-S1000S Katana 2019 (2)

Dane techniczne:

Suzuki Katana 2019 dane techniczne

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl