Czy Suzuki planuje wprowadzić DR Big 2020 na bazie V-Stroma 1000?

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli wierzyć plotkom, nowy DR Big zadebiutuje w 2020 roku i będzie bezpośrednim konkurentem Hondy Africa Twin.

Suzuki DR Big był duży nie tylko z nazwy. Posiadał wielki, jednocylindrowy silnik. Miał potężne rozmiary zewnętrzne. Święcił spore sukcesy w offroadzie, również w Dakarze. Miał ogromny wpływ na modę na motocykle adventure oraz wprowadził styl „kaczki”. Pomimo premiery pod koniec lat ’80, do dziś ma olbrzymią rzeszę fanów.

Teraz hiszpański magazyn TrailRidersMag.com raportuje o plotkach prosto z fabryki w Japonii, według których w Hamamatsu już trwają prace nad wskrzeszeniem nazwy DR Big.

Suzuki DR750

Suzuki DR750

Wspomniana, olbrzymia rzesza fanów musi jednak wstrzymać się z odpalaniem fajerwerków – są raczej nikłe szanse, aby nowy model napędzany był dużym silnikiem jednocylindrowym. Według plotek nowy DR Big bazował będzie na V-Stromie 1000. Oznacza to litrowy silnik V-Twin, ramę typu Twin-Spar, pojemny zbiornik paliwa oraz pakiet elektroniki z wyłączalnym ABSem i offroadową kontrolą trakcji z IMU na czele. Mamy też nadzieje na wysoki prześwit oraz długi skok zawieszenia, co wydaje się niezbędną cechą następcy DR Big.

Podobnie jak w przypadku zaprezentowanej niedawno Katany, mówi się o retro-stylistyce nawiązującej do pierwowzoru. Jeżeli wierzyć plotkom dostarczanym przez Hiszpanów, nowe Suzuki DR Big powstaje jako model 2020, a to oznaczać może premierę na wystawach motocyklowych pod koniec roku.

Powrót DR Biga przewidział pod koniec 2016 roku znany i lubiany projektant, Oberdan Bezzi. Sprawdźcie, jak według niego może wyglądać ten motocykl:

DR Big według Oberdana Bezzi - szkic z 2016 roku.

DR Big według Oberdana Bezzi – szkic z 2016 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl