Piotr Biesiekirski rozpoczyna drugi sezon w motocyklowych ME Moto2

- MotoRmania

17-letni Piotr Biesiekirski już w najbliższy weekend rozpocznie w hiszpańskiej Walencji swój drugi sezon startów w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2. Jego niedzielny wyścig obejrzeć będzie można na żywo w internecie.

Informacja Prasowa

Biesiekirski to pierwszy i jedyny Polak w ME Moto2, a także najmłodszy na świecie zawodnik startujący w tej klasie. W swoim ubiegłorocznym debiucie w tej prestiżowej serii warszawianin imponował m.in. siódmym miejscem właśnie na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji.

W najbliższy weekend zawodnik doświadczonego, hiszpańskiego zespołu Euvic Stylobike Good Racing rozpocznie swój drugi sezon za kierownicą prototypowego motocykla niemieckiej marki Kalex, napędzanego ponad 120-konnym silnikiem Hondy. Rozpocznie z małym opóźnieniem, ponieważ start w pierwszej rundzie w portugalskim Estorilu uniemożliwiła mu kontuzja lewej stopy.Piotrek Biesiekirsi dr Mir przedramie (2)

W sobotę stawkę 34 zawodników ME Moto2 z 14 różnych państw z całego świata czekają dwie 40-minutowe sesje kwalifikacyjne. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie liczył 19 okrążeń. Relacja na żywo oraz z odtworzenia na oficjalnym kanale YouTube mistrzostw; FIM CEV Repsol.

„Nie mogę się doczekać powrotu na mój motocykl Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Nie wróciłem jeszcze do idealnej formy, a lewa stopa daje o sobie znać szczególnie podczas redukcji biegów, ale nie ma mowy, abym opuścił swój „domowy” wyścig. Spędzam w Walencji dużo czasu, dlatego to dla mnie bardzo ważna runda. Rok temu zakończyłem tam swój debiutancki sezon w Moto2 siódmym miejscem, ale do najbliższego weekendu podchodzę z otwartą głową i nie celuję w konkretne pozycje. Tym bardziej, że tor w Walencji to jeden z najbardziej krętych i technicznych obiektów w kalendarzu. Chce po prostu wrócić do walki, złapać rytm i pokazać jak najlepsze tempo.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl