Czy Niemcy widzieli nowe Ducati Multistrada z silnikiem V4 i radarami na 2020?

- Piotr Jędrzejak

Zazwyczaj gdy media piszą o donosach na temat nowych motocykli spotkanych w trakcie testów drogowych, są one opatrzone nagłówkiem „ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE”. Nie tym razem.

Nasi koledzy po fachu z niemieckiej redakcji Motorrad twierdzą, że w dziczy, w trakcie testów drogowych widzieli nowe Ducati Multistrada V4. Motocykl miał być testowany w okolicy Borgo Panigale.

Niestety Niemcy nie dołączają do tego żadnego dowodu zdjęciowego. Jedynie ich słowo. Czy można im wierzyć? Po pierwsze, to Niemcy, więc raczej tak. Po drugie już od dawna wiadomo, że poza Panigale V4 pojawią się kolejne modele Ducati z silnikiem V4. Nowy Streetfighter V4 już jeździ, więc dlaczego też nie Multistrada?

Aktualną Multistradę 1260 zaprezentowano pod koniec 2017 roku jako model 2018.

Aktualną Multistradę 1260 zaprezentowano pod koniec 2017 roku jako model 2018.

Niemcy twierdzą, że motocykl wciąż ma niezwykle smukłą budowę oraz przewidują moc na poziomie 190 KM (aktualna Multistrada 1260 ma 158 KM), chociaż nam wydaje się, że 190 KM to trochę przesada nawet jak na Ducati. Chociaż kto wie…

Najważniejszą nowością mają być wyraźnie widoczne radary z przodu i z tyłu motocykla. To także zgadzałoby się z zapowiedzią systemów monitorowania martwych punktów i ostrzegania przed przeszkodami. W 2018 roku Ducati zapowiedziało, że systemy pojawią się w modelu na 2020 rok, a we wspomnianym Streetfighterze V4 ich nie ma.

Wszystko składa się na to, że wśród listopadowych premier na wystawie EICMA znajdzie się także nowa, wypasiona Multistrada V4.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl