Akcja „Motocykl”: policjanci kontrolują jednoślady na zakrętach Słonne

- Piotr Jędrzejak

31 zatrzymanych motocyklistów w jeden weekend w Tyrawie/Wujskich, a wśród nich: 11 mandatów, 3 pouczenia oraz 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. 

W województwie podkarpackim, w okolicach Sanoka znajduje się sekcja górskich zakrętów. Nazywa się je Słonne, Tyrawa, czy też Wujskie, od nazw gór i miejscowości, które znajdują się obok. Na tych kilku agrafkach rozgrywane były nawet rajdowe odcinki specjalne, a na co dzień jest to ulubiona miejscówka lokalnych motocyklistów oraz kierowców samochodów.

Ta sytuacja raczej nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Na początku czerwca sanocki portal informacyjny opublikował artykuł, w którym rozżaleni mieszkańcy narzekali na nieustający hałas motocykli jeżdżących ze sporymi prędkościami w obie strony. „W weekendy, a w szczególności w niedzielę, ryk silników praktycznie nie milknie.”

Lokalni mieszkańcy apelowali do władz oraz zgłaszali zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja nie mogła tego zignorować, dlatego w weekend 6-7 lipca przeprowadzona została akcja „Motocykl”. Jak czytamy na stronie Podkarpackiej Policji:

„W związku z informacjami dotyczącymi kierujących motocyklami, którzy przemieszczając się z miejscowości Wujskie do Tyrawy Wołoskiej, wykorzystują serpentyny, jak tor przeszkód lub tor wyścigowy, sanoccy policjanci, wyposażeni w mierniki prędkości oraz wideorejestrator, w sobotę i niedzielę, przeprowadzili akcję pod nazwą „Motocykl”. Działania były ukierunkowane na motocyklistów, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

W ramach działań policjanci zatrzymali do kontroli 31 motocyklistów. Wobec 11, którzy popełnili wykroczenia, zastosowali mandaty karne, 3 pouczyli. W 5 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych.”

policja motocykl slonne tyrawa

Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane. My zdajemy sobie sprawę, że nie ma na świecie wielu lepszych rozrywek, niż weekend z motocyklem i krętymi drogami. Zachowajcie jednak rozwagę i bezpieczeństwo. Jednocześnie przypominamy głośną akcję bezpieczeństwa od podkarpackich motocyklistów pod tytułem „Wywiad z trupem”.

Informację o akcji „Motocykl”, policja kończy rozsądnym apelem:

„Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl