Akcja „Motocykl”: policjanci kontrolują jednoślady na zakrętach Słonne
Piotr Jędrzejak
12 lipca 2019

31 zatrzymanych motocyklistów w jeden weekend w Tyrawie/Wujskich, a wśród nich: 11 mandatów, 3 pouczenia oraz 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. 

W województwie podkarpackim, w okolicach Sanoka znajduje się sekcja górskich zakrętów. Nazywa się je Słonne, Tyrawa, czy też Wujskie, od nazw gór i miejscowości, które znajdują się obok. Na tych kilku agrafkach rozgrywane były nawet rajdowe odcinki specjalne, a na co dzień jest to ulubiona miejscówka lokalnych motocyklistów oraz kierowców samochodów.

Ta sytuacja raczej nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Na początku czerwca sanocki portal informacyjny opublikował artykuł, w którym rozżaleni mieszkańcy narzekali na nieustający hałas motocykli jeżdżących ze sporymi prędkościami w obie strony. „W weekendy, a w szczególności w niedzielę, ryk silników praktycznie nie milknie.”

Lokalni mieszkańcy apelowali do władz oraz zgłaszali zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja nie mogła tego zignorować, dlatego w weekend 6-7 lipca przeprowadzona została akcja „Motocykl”. Jak czytamy na stronie Podkarpackiej Policji:

„W związku z informacjami dotyczącymi kierujących motocyklami, którzy przemieszczając się z miejscowości Wujskie do Tyrawy Wołoskiej, wykorzystują serpentyny, jak tor przeszkód lub tor wyścigowy, sanoccy policjanci, wyposażeni w mierniki prędkości oraz wideorejestrator, w sobotę i niedzielę, przeprowadzili akcję pod nazwą „Motocykl”. Działania były ukierunkowane na motocyklistów, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

W ramach działań policjanci zatrzymali do kontroli 31 motocyklistów. Wobec 11, którzy popełnili wykroczenia, zastosowali mandaty karne, 3 pouczyli. W 5 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych.”

Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane. My zdajemy sobie sprawę, że nie ma na świecie wielu lepszych rozrywek, niż weekend z motocyklem i krętymi drogami. Zachowajcie jednak rozwagę i bezpieczeństwo. Jednocześnie przypominamy głośną akcję bezpieczeństwa od podkarpackich motocyklistów pod tytułem „Wywiad z trupem”.

Informację o akcji „Motocykl”, policja kończy rozsądnym apelem:

„Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły