Pierwszy raz Marka Szkopka… na żużlu! Bartek Zmarzlik nauczycielem

- Piotr Jędrzejak

Nie tylko cali, ale i zadowoleni. Debiut mistrza wyścigów motocyklowych na torze żużlowym zakończył się sukcesem. W sierpniu Bartek Zmarzlik zmierzy się na torze wyścigowym.

informacja prasowa

9 lipca miała miejsce pierwsza z dwóch konfrontacji stylu. Zawodnicy z zupełnie innych dyscyplin postanowili zamienić się na maszyny. Część pierwsza sportowego eksperymentu odbyła się na gorzowskim stadionie żużlowym.

– To był świetny dzień, cieszę się że mogłem poznać Marka i wprowadzić go w mój świat – mówi Bartosz Zamrzlik. – Z tego co mówił, to zupełnie inna technika jazdy niż na torze i ciężko było mu się przestawić. Ze swojej strony dodam, że jest bardzo dobrym uczniem i na pewno przyswajanie nowych umiejętności przychodziło mu znacznie szybciej, niż przeciętnemu uczniowi szkółki żużlowej. Widać, że to doświadczony zawodnik i z kółka na kółko robił bardzo duże postępy, pod koniec już naprawdę dobrze mu szło. Dla mnie poza wyjątkowym gościem i rolą nauczyciela, był to zwyczajny dzień, więc przyznam że nie mogę doczekać się mojej wizyty na torze w Poznaniu i mojej zamiany. Bardzo się ekscytuje! – przekonuje żużlowiec.

Marek Szkopek jazda na zuzlu (5)

Urodziny na motocyklu żużlowym

Uczeń Bartka, czyli mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, Marek Szkopek, wizytę na stadionie im. Edwarda Jancarza odbył dokładnie w dniu swoich urodzin.

To był wspaniały dzień i super niespodzianka – mówi Szkopek. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia. Świetnie się bawiłem, nie obyło się oczywiście bez dwóch niegroźnych upadków. Szybko się podniosłem i jechałem dalej. Sama jazda nie była dla mnie problem, podobnie jak brak hamulca, starty, czy wyjścia z łuku.

Marek Szkopek jazda na zuzlu (6)

Najtrudniejsze było złamanie motocykla na wejściu w zakręt. Tu wychodziły różnice w technice, na torze asfaltowym patrzymy w zupełnie inne punkty. Ciężko było przestawić się także na jazdę z wystawioną nogą, nie wiedziałem na początku co z nią robić. Dużo zabawy, nowe doświadczenie i nie wiem czy nie wrócę na stadion żużlowy. Podobno szybko łapałem, a drzwi zawsze otwarte śmieje się Marek.

Dzień zwieńczył tort urodzinowy i zaproszenie do rewanżu. Tym razem zawodnicy spotkają się na torze w Poznaniu. Już dziś zespół Wójcik Racing Team zaprasza tam kibiców: 8 sierpnia Bartek Zmarzlik dosiądzie wyścigowej Yamahy.

Zamiana zawodników to wspólna idea promocji motorsportu za którą stoją klub Stal Gorzów i Wójcik Racing Team. Dzięki poznawaniu nowych dyscyplin i zainteresowaniu nimi kibiców, wspólnie chcą wspierać polskie dyscypliny motorowe.

Marek Szkopek jazda na zuzlu (3) Marek Szkopek jazda na zuzlu (2) Marek Szkopek jazda na zuzlu (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl