Kolejny rekord: Marc Marquez uzyskuje złożenie o kącie 66°!

- Piotr Jędrzejak

Tak, tak, wiemy, że wy potraficie uzyskać przechył 90°, a co poniektórzy wykręcają nawet 270° i więcej. Ale Marquez złożył się na 66 stopni w trakcie jazdy, bez gleby ani uślizgu!

Ten człowiek nie jest normalny. Ostatni rekord najgłębszego przechylenia motocykla względem osi pionowej, który utrzymywał się dość długo, wynosił 64° – ustanowiony został kilka lat temu, oczywiście przez Marca Marqueza. Na torze Mugello w czerwcu tego roku Marquez złożył się na 65°, a po wszystkim powiedział, że jakoś tak pewnie się czuł no i wyszło samo.

Teraz, w trakcie treningu FP2 przed rundą o GP Niemiec, Marc Marquez ustanowił kolejny rekord. Na zakręcie nr 3 w prawo złożył się na 66 stopni! Tym razem obyło się bez wypowiedzi.

Marc po prostu wrzucił na swojego FB poniższe absurdalnie wyglądające zdjęcie z bardzo krótkim opisem, który cytujemy pod zdjęciem.

Złożenie można także obejrzeć na nagraniu z kamery na zadupku motocykla Marca. Film jednak obecny jest wyłącznie na oficjalnej stronie MotoGP.com (klik na stronę z filmem), a więc potrzebne jest (darmowe) konto. No ale wiecie, nic ciekawego, to tylko 66 stopni złożenia. Pewnie za dwa miesiące Marc wykręci 67°…

FP2 - P.1 66 stopni złożenia w zakręcie 3. #GermanGP
FP2 – P.1
66 stopni złożenia w zakręcie 3.
#GermanGP

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl