Tak, tak, wiemy, że wy potraficie uzyskać przechył 90°, a co poniektórzy wykręcają nawet 270° i więcej. Ale Marquez złożył się na 66 stopni w trakcie jazdy, bez gleby ani uślizgu!

Ten człowiek nie jest normalny. Ostatni rekord najgłębszego przechylenia motocykla względem osi pionowej, który utrzymywał się dość długo, wynosił 64° – ustanowiony został kilka lat temu, oczywiście przez Marca Marqueza. Na torze Mugello w czerwcu tego roku Marquez złożył się na 65°, a po wszystkim powiedział, że jakoś tak pewnie się czuł no i wyszło samo.

Teraz, w trakcie treningu FP2 przed rundą o GP Niemiec, Marc Marquez ustanowił kolejny rekord. Na zakręcie nr 3 w prawo złożył się na 66 stopni! Tym razem obyło się bez wypowiedzi.

Marc po prostu wrzucił na swojego FB poniższe absurdalnie wyglądające zdjęcie z bardzo krótkim opisem, który cytujemy pod zdjęciem.

Złożenie można także obejrzeć na nagraniu z kamery na zadupku motocykla Marca. Film jednak obecny jest wyłącznie na oficjalnej stronie MotoGP.com (klik na stronę z filmem), a więc potrzebne jest (darmowe) konto. No ale wiecie, nic ciekawego, to tylko 66 stopni złożenia. Pewnie za dwa miesiące Marc wykręci 67°…

FP2 - P.1 66 stopni złożenia w zakręcie 3. #GermanGP
FP2 – P.1
66 stopni złożenia w zakręcie 3.
#GermanGP