2015 Triumph Daytona 250 przyłapany!
Piotr Jędrzejak
3 grudnia 2013

Podobno będzie też wersja R!

Plotki o niedużym Triumphie krążą po świecie już od dawna i prawdopodobnie nie są obce nikomu. Niemalże rok temu w styczniu Indyjski oddział Triumpha potwierdził te plotki, a na minionych targach Eicma 2013 fabryka pochwaliła się szkicem motocykla.

Teraz natomiast na światło dzienne wypływają pierwsze zdjęcia szpiegowskie małego Trampka, który oficjalnie zadebiutować ma dopiero jako model 2015. Opublikował je niemiecki Motorrad i jak wyraźnie widać – finalny produkt nie różni się zbyt mocno od szkicu z targów, a ten z kolei wygląda jak zmniejszona Daytona 675. To rodzi całkiem jasne przypuszczenia (jednak wciąż tylko przypuszczenia) dotyczące nazwy modelowej. Czy Wam również wydaje się, że Daytona 250 pasuje idealnie?

Motocykl napędzany będzie jednostką jednocylindrową, chłodzoną cieczą, o pojemności 250 cm3, która generować ma 25 KM. Produkcja małego Trampka odbywała się będzie we właśnie budowanej, nowej fabryce Triumpha w Indiach i jak słusznie się domyślacie, to właśnie Azja będzie głównym rynkiem docelowym nowego produktu. Jak donoszą Niemcy, Daytona 250 produkowana będzie w dwóch wersjach: z podstawowym oraz bardziej zaawansowanym zawieszeniem i prawdopodobnie literką R. Czy Triumph szykuje małą wyścigówkę?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły