Dystrybutor potwierdza: Triumph 250 ccm dla Azji
Piotr Jędrzejak
9 stycznia 2013

Silnik będzie najprawdopodobniej miał pojemność 250 ccm i dwa cylindry, jego styl ma bazować na Street Triple.

Kwietniowe plotki, według których mały Triumph ma być produkowany w Indiach potwierdzają się! Dystrybutor Triumpha w Indonezji ujawnił, że Triumph pracuje nad sprzętem o małej pojemności oraz że będzie on produkowany w Indiach.

Silnik będzie najprawdopodobniej miał pojemność 250 ccm i dwa cylindry, jego styl ma bazować na Street Triple, a produkcja zacznie się w roku 2014 w nowej fabryce w Narasapur w Indiach. Dystrybutor przewiduje, że Trampek 250, a w przyszłości też inne modele o małej pojemności trafią nie tylko do Indii, ale też do Indonezji oraz całego regionu Azji i południowo-wschodniej Azji. Póki co bezpośrednim konkurentem ma być KTM Duke 200, a cena nowego Triumpha stanie na poziomie Kawasaki Ninja 250R oraz Hondy CBR250R.

Nie wiadomo jeszcze, czy mały Triumph trafi do Europy, ale sugerując się pozostałymi dużymi producentami oraz coraz popularniejszą modą na niewielkie pojemności, można mieć taką nadzieję. Na kolejne szczegóły trzeba jeszcze zaczekać, pamiętając oczywiście, że Triumph nie skupia się wyłącznie na projektach małych motocykli.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły