Triumph 125 ccm powstanie w Indiach?
Piotr Jędrzejak
17 kwietnia 2012

Triumph już kiedyś zaprzeczył, jakoby miał stworzyć motocykl klasy 125 ccm, ale teraz temat ten znowu pojawia się w światłach reflektorów.

Tym razem głównym „winowajcą” jest indyjska gazeta The Hindu. Jak można tam przeczytać, reprezentanci Triumpha już spotkali się z dostawcami części do tego projektu w 2011 r., a firma planuje budować 125-tki w fabryce, która powstanie jeszcze w tym roku w Karnataka. Będą tam składane modele Bonneville, Street Triple, Speed Triple oraz Daytona przeznaczone na indyjski rynek.

Speed Single 125 według projektu Luca Bar Design

Mówi się też, że w fazie rozwoju jest już sprzęt klasy 250-350 ccm, który docelowo będzie produkowany w Indiach oraz w Brazylii. Dodatkowo wprowadzenie modelu 125 ccm dałoby Triumphowi jeszcze lepszą pozycję na ogromnych rynkach indyjskim czy brazylijskim, gdzie motocykle najmniejszej pojemności sprzedają się najlepiej. Gdyby jeszcze wprowadzili ten model do Europy, mógłby być konkurencją dla n.p. KTMa 125 Duke.

Mimo, że w przeszłości producent z Hinckley zaprzeczył powstaniu 125-tki, to na jego torach testowych, pomiędzy modelami Triumpha krążyły też inne motocykle małej pojemności. Czyżby Triumph jednak badał, z jaką konkurencją będzie miał do czynienia?

Gazeta The Hindu twierdzi również, że w nowej fabryce Harley-Davidsona w Indiach produkowany będzie nowy model przeznaczony specjalnie na tamtejszy rynek. Sprzęt ma mieć około 500-750 ccm pojemności, więc będzie najmniejszym i na pewno najtańszym Harleyem od wielu lat.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły