Złoty krzyż za zasługi sportowe dla Tadka Błażusiaka!
Piotr Jędrzejak
17 grudnia 2013

Prezydent docenia wysiłki polskich sportowców!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju i upowszechniania sportu. W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał doradca Jan Lityński.  Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w poniedziałek, 16. grudnia w Pałacu Prezydenckim.

Dzień wcześniej Tadek startował w drugiej rundzie SuperEnduro w Łodzi, w której zajął drugie miejsce, jednocześnie utrzymując się na szczycie generalki Mistrzostw Świata. Poprzednie cztery sezon zakończył z tytułami mistrza. Kilka miesięcy temu Tadek zgarnął też piąty z rzędu tytuł Mistrza Ameryki Endurocross, a na tym – jak przecież dobrze wiecie – jego osiągnięcia się nie kończą.

Obok Tadka, złoty krzyż otrzymali również Marek Kopczyński oraz Maciej Wróbel. Srebrny krzyż zasługi otrzymali między innymi Rafał Sonik, którego znacie z Rajdu Dakar na quadzie oraz Michał Szuster, czołowy zawodnik polskiego enduro. Spore grono spośród wyróżnionych stanowią zawodnicy rajdów samochodowych, jednak jest też wśród nich Andrzej Borowczyk – komentator znany m.in. z Formuły 1.

Za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu, przez Prezydenta odznaczeni zostali:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Tadeusz BŁAŻUSIAK
Marek KOPCZYŃSKI
Maciej WRÓBEL

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Jarosław BARAN
Andrzej BOROWCZYK
Kajetan KAJETANOWICZ
Rafał MARTON
Rafał SONIK
Arkadiusz SĄSARA
Michał SZUSTER

Paweł, dzięki za podesłanie informacji!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły