Ustawa o 125 ccm na prawko B – już od 24 sierpnia!
Piotr Jędrzejak
28 lipca 2014

Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw, więc już za niespełna miesiąc wejdzie w życie!

Jeden z gorętszych tematów ostatnich miesięcy wcale nie chce ochłonąć. Mowa oczywiście o nowelizacji, która między innymi pozwoli kierowcom, którzy mają prawko kat. B od minimum 3 lat, jeździć motocyklami do 125 cm3 pojemności. Pisaliśmy o tym już nie raz, więc nie będziemy się przesadnie powtarzać. Przypomnimy tylko, że w połowie lipca Prezydent podpisał nową ustawę, co rozwiało ostatnią niepewność dotyczącą tego, czy prawo przejdzie.

Teraz z kolei wiemy, że „Ustawa z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami” została opublikowana w Dzienniku Ustaw w miniony czwartek. To z kolei oznacza, że w piątek rozpoczęło się vacatio legis, które trwa 30 dni i po którym ustawa wchodzi w życie.

Krótko mówiąc oznacza to, że kierowcy z prawkiem B będą mogli legalnie jeździć motocyklami klasy 125 dokładnie od godziny 00:00 dnia 24. sierpnia!

W sierpniowej MotoRmanii, która trafi do kiosków już za tydzień, Marcin Kukawka opisuje dlaczego warto zainteresować się szkoleniem na takie motocykle oraz co czeka potencjalnych kierowców pod względem prawnym.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły