Elektryczne Kawasaki Ninja coraz bliżej?

- Piotr Jędrzejak

Pierwsze plotki o tym, że Kawasaki pracuje nad elektrycznym motocyklem, pojawiły się już w roku 2012, ale dopiero teraz na światło dzienne wypłynęły pierwsze szkice.

Wygląda na to, że Kawasaki może być znacznie bliżej wypuszczenia na rynek elektryka, niż mogło się wszystkim wydawać!

Na rysunkach patentowych wyraźnie widać, że elektryk bazuje konstrukcyjnie na Ninjy 300. Koła, zawieszenie oraz owiewki wyglądają na identyczne. O ile na pewno nie będzie to pierwszy motocykl elektryczny, to wydaje nam się, że będzie jednym z mniejszości tego typu sprzętów w segmencie dla początkujących. To może wydawać się całkiem mądrym posunięciem – mniejsze osiągi silnika wymagają mniejszych zasobów energii, dzięki czemu może uda się zwiększyć zasięg, który przecież jest jedną z największych bolączek pojazdów elektrycznych.

Motocykl Kawasaki z silnikiem elektrycznym

Elektyczne kawasaki ninja

Patrząc na drugi, trochę niewyraźny rysunek można wywnioskować, że cały zestaw baterii będzie wymienny. Co powiecie więc na taki scenariusz: jeden zestaw się ładuje, na drugim jeździcie, a gdy zabawa się skończy, tylko wymieniacie akumulatory i jeździcie dalej? Brzmi zachęcająco, ale z doświadczenia wiemy, że baterie to jedne z najdroższych podzespołów w sprzętach elektrycznych. A może Kawasaki wypuści całą serię motocykli elektrycznych i ów zestaw będzie można wymieniać pomiędzy różnymi sprzętami?

Póki co to tylko plotki, ale wiele wskazuje na to, że w temacie elektryków Kawasaki nie żartuje!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl