Szczeciński H-D zajął 3 miejsce w regionalnym etapie Bitwy Królów
MotoRmania
17 maja 2016

Wybrano zwycięzców w regionalnym etapie konkursu Bitwa Królów 2016 na najlepszą modyfikację motocykla Iron 883. Zwycięskim projektem w Europie Środkowej i Wschodniej został motocykl z salonu H-D w Pradze. Tym samym mechanicy z tego salonu obronili zeszłoroczny tytuł. Drugie miejsce zajął motocykl custom z salonu w Budapeszcie, trzecią lokatę zajął natomiast pojazd ze Szczecina.

informacja prasowa

Głosy w publicznym głosowaniu można było oddawać od połowy marca. Z trzynastu motocykli z naszego regionu wybrano pięć najlepszych. Trzy spośród nich zostały zgłoszone przez polskie salony Harley-Davidson. Zwycięzców konkursu, którego druga runda rozpoczęła się 20. kwietnia, wybrało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili dziennikarze motoryzacyjni z regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz budowniczowie maszyn custom, również ze Stanów Zjednoczonych.

Zwycięzca z Pragi

Warto przypomnieć, iż celem konkursu Bitwa Królów było zbudowanie motocykla custom na bazie modelu H-D 883 Iron oraz dowiedzenie swych umiejętności, kreatywności i talentu w sztuce przebudowy motocykli. Marka Harley-Davidson oferuje klientom możliwość personalizowania motycykli poprzez sieć swoich salonów, w których zatrudnieni są mistrzowie w swojej profesji.

Harley ze Szczecina

Przed nami jeszcze finał Bitwy Królów. W finale wezmą udział zwycięskie maszyny custom z innych krajów i regionów Europy. Europejskiego Króla Custom poznamy za mniej niż miesiąc. Zostanie on oficjalnie ogłoszony i ukoronowany podczas festiwalu custom Wheel and Waves, który odbędzie się w dniach 8-12. czerwca we francuskim mieście Biarritz.

Więcej informacji i prezentacja zwycięskich projektów na dedykowanej stronie H-D.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły