Policja na TAK – motocykle na dwóch warszawskich buspasach od początku maja
Piotr Jędrzejak
29 marca 2018

A jednak, udało się! Policja zgadza się, aby motocykle wjechały na buspasy na ul. Radzymińskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej. Program ruszy od początku maja.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Komenda Stołeczna Policji odradzała Urzędowi Miasta, aby motocykle mogły jeździć po buspasach. Mimo, że porada policji nie była w żaden sposób wiążąca, to Miasto jednak chciało przekonać policję do zmiany zdania.

Okazja ku temu nadarzyła się dnia 27. marca, kiedy to przy jednym stole zasiedli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska, przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu, a także reprezentacja inicjatywy „TAK dla motocykli na stołecznych buspasach”. Przedstawienie wyników badań oraz rzeczowa dyskusja udowodniła, że doświadczenia z pozostałych polskich miast, które wpuściły motocykle na buspasy, pokrywają się z wynikami ekspertyzy przeprowadzonej przez Politechnikę Warszawską. Efekt? Policja przekonała się do motocykli na buspasach, jest na TAK.

Zgodnie z zapowiedzią uruchomiony zostanie program pilotażowy. Motocykle wjadą na buspasy na dwóch stołecznych arteriach – będzie to Trasa Łazienkowska oraz ul. Radzymińska. Program uruchomiony zostanie od początku maja, a więc od długiego weekendu majowego i potrwa do końca października 2018. Jeżeli liczba zdarzeń negatywnie związanych z motocyklami zwiększy się, idea zostanie porzucona. Nie ma jednak wątpliwości, że możemy spodziewać się jedynie rozszerzenia możliwości jazdy po buspasach.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły