Rybnik: motocyklista bez uprawnień i 8-latka ranni, samochód nie ustąpił pierwszeństwa

- Piotr Jędrzejak

Jak informuje Śląska Policja, w niedzielę 25. marca doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocykla i samochodu.

Wydarzenie miało miejsce ok. godziny 14:15, w Rybniku, na ulicy Rudzkiej. Policjanci wstępnie ustalili, że 29-latka kierująca Skodą, wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Energetyków, nie ustąpiła motocyklowi jadącemu w stronę centrum. Doszło do zderzenia.

wypadek sląsk rybnik

Motocyklem podróżowały dwie osoby, 34-letni mężczyzna oraz pasażerka, 8-letnia dziewczynka. Oboje zabrani zostali do szpitala – mężczyzna z licznymi złamaniami, dziewczynka na szczęście jedynie z ogólnymi obrażeniami. Policjanci ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi, jednak 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Przy tej nieszczęśliwej okazji przypominamy, że posiadanie pierwszeństwa to jedno, ale obrażenia przy wypadku (tym bardziej z dzieckiem) to zupełnie inna sprawa. Tym bardziej, że przy braku uprawnień do kierowania problemy mogą się jedynie piętrzyć…

motocykl skoda wypadek rybnik

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl