Rybnik: motocyklista bez uprawnień i 8-latka ranni, samochód nie ustąpił pierwszeństwa
Piotr Jędrzejak
29 marca 2018

Jak informuje Śląska Policja, w niedzielę 25. marca doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocykla i samochodu.

Wydarzenie miało miejsce ok. godziny 14:15, w Rybniku, na ulicy Rudzkiej. Policjanci wstępnie ustalili, że 29-latka kierująca Skodą, wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Energetyków, nie ustąpiła motocyklowi jadącemu w stronę centrum. Doszło do zderzenia.

Motocyklem podróżowały dwie osoby, 34-letni mężczyzna oraz pasażerka, 8-letnia dziewczynka. Oboje zabrani zostali do szpitala – mężczyzna z licznymi złamaniami, dziewczynka na szczęście jedynie z ogólnymi obrażeniami. Policjanci ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi, jednak 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Przy tej nieszczęśliwej okazji przypominamy, że posiadanie pierwszeństwa to jedno, ale obrażenia przy wypadku (tym bardziej z dzieckiem) to zupełnie inna sprawa. Tym bardziej, że przy braku uprawnień do kierowania problemy mogą się jedynie piętrzyć…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły