Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i OC
Piotr Jędrzejak
26 września 2018

Udało się! Ministerstwo Cyfryzacji stanęło na wysokości zadania!

Zgodnie z wieloma zapowiedziami, od 1. października będzie można jeździć motocyklami i samochodami bez potrzeby przewożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia ubezpieczenia OC. Ministerstwo Cyfryzacji spełniło obietnicę i wprowadziło rozwiązania prawne i technologiczne, aby nowy stan rzeczy mógł być realizowany. Funkcjonariusze uprawnieni do kontroli drogowych będą mieli dostęp do elektronicznych baz danych.

Należy jednak pamiętać, że kierowca zobowiązany jest do posiadania ze sobą dokumentu prawa jazdy – w przeciwnym razie grozi mandat w wysokości 50 zł. Dowód rejestracyjny i OC należy posiadać przy wszelkich czynnościach cywilno-prawnych, przy badaniu technicznym, a także przy wyjazdach za granicę.

Przypominamy także, że jeszcze w tym roku rząd planuje przyjąć nowelizację, po której nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego przez brak miejsca na pieczątki badania technicznego.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły