Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i OC

- Piotr Jędrzejak

Udało się! Ministerstwo Cyfryzacji stanęło na wysokości zadania!

Zgodnie z wieloma zapowiedziami, od 1. października będzie można jeździć motocyklami i samochodami bez potrzeby przewożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia ubezpieczenia OC. Ministerstwo Cyfryzacji spełniło obietnicę i wprowadziło rozwiązania prawne i technologiczne, aby nowy stan rzeczy mógł być realizowany. Funkcjonariusze uprawnieni do kontroli drogowych będą mieli dostęp do elektronicznych baz danych.

Należy jednak pamiętać, że kierowca zobowiązany jest do posiadania ze sobą dokumentu prawa jazdy – w przeciwnym razie grozi mandat w wysokości 50 zł. Dowód rejestracyjny i OC należy posiadać przy wszelkich czynnościach cywilno-prawnych, przy badaniu technicznym, a także przy wyjazdach za granicę.

Przypominamy także, że jeszcze w tym roku rząd planuje przyjąć nowelizację, po której nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego przez brak miejsca na pieczątki badania technicznego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl