KTM 790 Adventure R 2019: zdjęcie szpiegowskie z katalogu

- Piotr Jędrzejak

KTM 790 Adventure R jest jednym z najbardziej wyczekiwanych motocykli na sezon 2019.

Motocykle offroadowo-turystyczne klasy średniej zawsze były uwielbiane przez motocyklistów, jednak ostatnio na rynku nie było zbyt dużego wyboru w tej dziedzinie. Teraz pojawia się m.in. KTM oraz Yamaha Tenere 700.

Premiera nowego 790 Adventure R odbędzie się już za kilka dni na Intermocie, a teraz do internetu trafiły pierwsze dwa zdjęcia katalogu. Wiemy, jak motocykl będzie wyglądał i jakie są jego podstawowe cechy. Motocykl ma być esencją tego, co użytkownicy kochali w modelach 950/990 Adventure oraz 950 Super Enduro.

KTM 790 Adventure R 2019

790 Adventure R otrzyma w pełni regulowane, offroadowe zawieszenie od WP o skoku 240 mm. Kanapa znajdzie się na wysokości 880 i będzie oczywiście jednoczęściowa, w offroadowym stylu. Motocykl ma być bardzo zdolny w terenie, zarówno pod względem środka ciężkości, jak i pozycji za kierownicą. W standardzie znajdą się offroadowe opony, wysoki błotnik i niska szyba, a także (oczywiście) zegary TFT z systemem KTM My Ride w standardzie, co umożliwi obsługę smartfona i nawigacji z poziomu motocykla.

KTM 790 Adventure R 2019 dane techniczne

Przypominamy przy okazji, że 790 Adventure R zapożycza silnik z 790 Duke – pracuje tam jednostka rzędowa, dwucylindrowa, podająca 105 KM i 86 Nm. Możliwe, że w wersji Adventure R wartości maksymalne będą niższe, ale dostępne w bardziej „elastycznym” przedziale. Więcej szczegółów na wystawie Intermot!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl