KTM 790 Adventure R 2019: zdjęcie szpiegowskie z katalogu
Piotr Jędrzejak
26 września 2018

KTM 790 Adventure R jest jednym z najbardziej wyczekiwanych motocykli na sezon 2019.

Motocykle offroadowo-turystyczne klasy średniej zawsze były uwielbiane przez motocyklistów, jednak ostatnio na rynku nie było zbyt dużego wyboru w tej dziedzinie. Teraz pojawia się m.in. KTM oraz Yamaha Tenere 700.

Premiera nowego 790 Adventure R odbędzie się już za kilka dni na Intermocie, a teraz do internetu trafiły pierwsze dwa zdjęcia katalogu. Wiemy, jak motocykl będzie wyglądał i jakie są jego podstawowe cechy. Motocykl ma być esencją tego, co użytkownicy kochali w modelach 950/990 Adventure oraz 950 Super Enduro.

790 Adventure R otrzyma w pełni regulowane, offroadowe zawieszenie od WP o skoku 240 mm. Kanapa znajdzie się na wysokości 880 i będzie oczywiście jednoczęściowa, w offroadowym stylu. Motocykl ma być bardzo zdolny w terenie, zarówno pod względem środka ciężkości, jak i pozycji za kierownicą. W standardzie znajdą się offroadowe opony, wysoki błotnik i niska szyba, a także (oczywiście) zegary TFT z systemem KTM My Ride w standardzie, co umożliwi obsługę smartfona i nawigacji z poziomu motocykla.

Przypominamy przy okazji, że 790 Adventure R zapożycza silnik z 790 Duke – pracuje tam jednostka rzędowa, dwucylindrowa, podająca 105 KM i 86 Nm. Możliwe, że w wersji Adventure R wartości maksymalne będą niższe, ale dostępne w bardziej „elastycznym” przedziale. Więcej szczegółów na wystawie Intermot!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły